Chłopczyk karmił bezdomnego psa. Od starszego mężczyzny usłyszał słowa wołające o pomstę do nieba

Chłopczyk karmił bezdomnego psa. Od starszego mężczyzny usłyszał słowa wołające o pomstę do nieba Źródło: CC0 Public Domain

Pies błąkał się po ulicach, kiedy znalazł go chłopiec. Dziecko natychmiast podzieliło się jedzeniem z głodnym zwierzakiem. Całą sytuację widział mężczyzna, który postanowił ją skomentować. Jego słowa wołają o pomstę do nieba.

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Niestety, coraz częściej okazuje się, że ludzie nie są przyjaciółmi zwierząt. Słowa, które przekazał dziecku mężczyzna, powinny zachęcać chłopczyka do działania i chwalić dobre serce. Mały chłopiec usłyszał jednak coś zupełnie innego. 

Pies miał szczęście i trafił na chłopca o niesamowitym serduszku

Mały chłopiec wybrał się na spacer po okolicy, kiedy zobaczył, że niedaleko niego znajduje się pies. Już na pierwszy rzut oka było widać, że pies od dawna nie jadł, wystawały mu żebra, a jego sierść była w opłakanym stanie. Chłopiec niemal natychmiast postanowił, że podzieli się swoją kanapką z psem. 

Rodzice od zawsze uczyli go, że potrzebującym trzeba pomagać. Wyciągnięcie ręki do potrzebujących nic go nie kosztuje, a małym gestem może wiele zmienić. Piękną lekcję, którą wyniósł z domu, chłopiec postanowił wcielić w życie, gdy zobaczył bezdomnego psiaka. 

Słowa mężczyzny wprawiają w niedowierzanie. Pies jest tylko problemem

Starszy pan był świadkiem zdarzenia i z niedowierzaniem przypatrywał się chłopcu, który karmił zapchlonego kundla. Nie mógł zrozumieć, czemu dziecko dzieli się swoim jedzeniem z psem. Podszedł do chłopca i zapytał się, co w niego wstąpiło, że daje psu kanapkę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Bo on nic nie ma, ani domu ani rodziny. Jeśli mu nie pomogę, to on umrze. A ja przecież mam wszystko i mogę się podzielić - powiedział mały chłopiec. 

Słowa dziecka nie zrobiły większego wrażenia na mężczyźnie

- Są tysiące psów takich, jak ten. To, co robisz, nie ma żadnego sensu. Nie ma najmniejszego znaczenia. Nie zbawisz całego świata, ale jesteś jeszcze za młody, żeby to zrozumieć - powiedział starszy pan. 

Chłopiec nie mógł zostawić tego bez komentarza i raz jeszcze zwrócił się do mężczyzny.

- Dla tego psa to, co robię ma wielkie znaczenie. I tylko to się liczy - wyznał malec. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusa
2. Widzowie kochali ją za dobre serce. Niestety nie żyje, musieli przerwać odcinek z załamaną Dagmarą

Chłopczyk ma rację. Całego świata nie zbawi, ale gest, który nic go nie kosztuje pomoże chociaż jednemu istnieniu, dlatego tak ważne jest, by wyciągać pomocną dłoń do każdego, kto tego potrzebuje, czy to będzie pies czy człowiek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rewolucyjny przepis na chleb w jajku lepszy niż pizza. Robi się w 3 minuty, dlaczego wcześniej nikt go polecał?
  2. Niemal każdy załapie się na wcześniejszą emeryturę. Nowy pomysł rządzących
  3. Myślisz, że nie jesz przeterminowanego i nadgniłego mięsa? Ujawniamy sposoby sklepów na "odświeżanie" jedzenia, porażające
  4. Małgorzata Rozenek w ciąży wylądowała nagle w szpitalu? Radosław Majdan opublikował zdjęcie, wyjaśniamy
  5. Irena Santor po śmierci Lipko zdradziła wszystko. Mało kto wiedział jaka była prawda

źródło: planetapl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News