Weterynarz ujawnia, co czuje pies i kot, kiedy dostanie zastrzyk na uśpienie. Mówiąc, nie mógł przestać płakać

Weterynarz ujawnia, co czuje pies i kot, kiedy dostanie zastrzyk na uśpienie. Mówiąc, nie mógł przestać płakać Źródło: unsplash/Andrew Santellan/

Pies, który za chwilę zostanie uśpiony, coś czuje? Z pewnością wielu właścicieli tych czworonogów zadało sobie to pytanie, a odpowiedź może ich ściąć z nóg.

Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka, który z miłości do swojego pana potrafi zrobić naprawdę wiele. Często zaskakuje właścicieli, nie tylko jeśli chodzi o nowe sztuczki, ale i uczucia, jakie potrafi okazywać. Tym trudniej jest się z nim rozstać, gdy na opiekunów spada najgorsza  w życiu decyzja o uśpieniu ukochanego zwierzaka. Wiedząc, że jest to nieuniknione, decydują się na bolesny krok i często zachodzą w głowę, czy w tej koszmarnej chwili ich ukochany zwierzak coś czuł. Odpowiedź może być dla niektórych sporym szokiem. 

Czy pies i kot czują coś w chwili uśpienia? Ujawniając prawdę, weterynarz nie mógł powstrzymać łez 

Z pewnością niejeden właściciel psa lub kota musiał zmierzyć się z koszmarną ostatecznością, jaką jest uśpienie ukochanego pupila. Do takich sytuacji najczęściej dochodzi w momencie, gdy zwierzak jest chory, a każdy dzień to dla niego cierpienie. Choć każdy z nich jest świadom, że przecież śmierć pupila i tak kiedyś nadejdzie, samodzielne zaważenie o jego losie jest zawsze potwornie trudne. 

Doktor Evan Shaw, specjalizujący się w weterynarii, wyznał, jak tak naprawdę wygląda przeprowadzanie eutanazji, i czy zwierzaki czują co ich czeka. Okazuje się, że jedyną rzeczą, jaką mogą odczuwać przy podawaniu zastrzyku, jest samotność. Zdradził ze łzami w oczach, że niezwykle często właściciele opuszczają swojego pupila, wychodząc do pokoju obok, a ten umiera w samotności. Wówczas pies czy kot wodzi po pomieszczeniu rozżalonym wzrokiem w poszukiwaniu tego, który dotychczas był dla niego największym wsparciem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Jest wielu, którzy żałują, że pozwolili odejść swojemu pupilowi w samotności. Że w tej tragicznej chwili nie było ich obok. Mają do siebie żal. Całkowicie to rozumiem. Śmierć to ciężkie doświadczenie, ale jest ona częścią naszego życia. Musimy się z nią pogodzić. Im szybciej to zrozumiemy, tym lepiej dla nas - powiedział wyraźnie poruszony. 

Jak zachować się przy uśpieniu pupila? 

Eksperci twierdzą, że gdy eutanazja jest nieunikniona, a tragiczna chwila w końcu nadejdzie, właściciel nie powinien opuszczać swojego pupila. Choć zwierze to nie człowiek, czuje dokładnie tak samo jak on, dlatego gdy zostanie sam, dozna smutku i jeszcze większego strachu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Bogusław Linda pokazał swoją 27-letnią córkę. Jest tak piękna, że oczy same się otwierają
2. Gotujesz rosół na udkach z kurczaka? Popełniasz ogromny błąd, najlepsi kucharze ostrzegają

Opiekunowie powinni zostawać przy swoim ukochamy zwierzaku do samego końca, wspierać go w tych chwilach i pokazać mu całą miłość, którą dotychczas go darzyli. Mimo iż może wydawać się to trudne, zdaniem weterynarza, to jedyna i najwłaściwsza rzecz, jaką można w tej sytuacji zrobić. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. W dniu ślubu żona postanowiła dać mężowi prezent. Gdy go zobaczył nie mógł przestać płakać
  2. Specjaliści ostrzegają, wypuszczając kota z domu łamiesz prawo
  3. Lelum.pl: Portal dla nowoczesnych kobiet. Kto jest redaktorem naczelnym?
  4. Antyfake - największy portal fact-checkingowy. Jego misja i najważniejsze informacje
  5. Albert Wójcik: kim jest? Młody biznesmen i miłośnik zwierząt

Źródło: kochamyzwierzaki 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News