Nieznana choroba atakuje psy, jest już kilkadziesiąt ofiar śmiertelnych. Lekarze wydali konkretne zalecenia

Nieznana choroba atakuje psy, jest już kilkadziesiąt ofiar śmiertelnych. Lekarze wydali konkretne zalecenia Źródło: pixabay/jakubekr

Właściwie każdy pies może być w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Lekarze alarmują, że czworonogi są atakowane przez nieznaną chorobę, która rozprzestrzenia się bardzo szybko. Wydano specjalne zalecenia dla wszystkich właścicieli psów.

Pies może być chory, a opiekun w tym samym czasie jest w stanie przeoczyć wszystkie objawy. Tymczasem nasze czworonogi mogła zaatakować bardzo groźna i nieznana choroba, z której już nie zostaną wyleczone. Nieznana choroba atakuje bezbronne psy, a nikt nie wie co ją powoduje. 

W Norwegii oraz w Szwecji zostało zgłoszonych kilkanaście przypadków śmierci psów. Z nieznanego nikomu powodu. Wszystkie psy, które odeszły miały takie same objawy. Jednak pomimo rozpoznania ich, nikt nie może rozpoznać w nich żadnej znanej nam choroby.

Wirus atakuje wszystkie psy bez wyjątku

Pies może zostać zarażony nawet na zwyczajnym spacerze. Skąd wiadomo, że złapał wirusa? Pojawią się objawy takie jak krwawa biegunka i wymioty z krwią. Gdy zauważysz takie objawy natychmiast trzeba zabrać swojego czworonoga do weterynarza. Niestety w Skandynawii pojawiły się przypadki w których opiekun nie zdążył dotrzeć do lekarza, a pies zmarł.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Weterynarze radzą aby kontakt między czworonogami był ograniczony tak bardzo jak jest to możliwe. Właściciele psów muszą wyeliminować wszystkie możliwości w których mogłoby dojść do zarażenia wirusem. Istnieją dwie teorie metody rozprzestrzeniania się groźnego wirusa, jednak żadna z nich nie została oficjalnie potwierdzona. Pierwszą możliwością jest przenoszenie się bakterii i zarazków przez zwierzęce odchody. Zarówno kał i mocz pozostawiony na ulicach może zawierać groźne bakterie, a niczego nieświadome psy podczas spacerów wąchają je i w ten sposób się zarażają. Drugą możliwością jest to, że karma, którą były karmione psy była zanieczyszczona.

Dzisiaj grzeje: 1. Oskarżano ją o to, że byłą królową mafii. Zabrała głos po śmierci Staraka
2. Znany aktor po rozwodzie wpadł w alkoholizm. Nałóg prawie zniszczył mu życie

Póki co wirus panuje tylko w Skandynawii. Do dnia dzisiejszego odeszło już 20 psiaków. Nie wiadomo czy choroba będzie się dalej rozprzestrzeniać. Dlatego każde niepokojące objawy u naszego czworonoga należy niezwłocznie skontrolować z lekarzem weterynarii. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Mama pana młodego na weselu była głodna, więc skosztowała pachnącego dania. Chwilę później już nie żyła
  3. Gdy zobaczył Donalda Tuska schował się przed nim do szafy. Europoseł PiS ujawnił szczegóły incydentu
  4. Omyłkowo wysłał żenującego SMS-a do żony zamiast kolegi. Treść była dla kobiety poniżająca
  5. Mały syn powiedział mamie, że chce umrzeć. Zorganizowała dla niego akcją na niebywałą skalę

źródło: o2.pl

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu