Myślał, że pies nie żyje. Na drugi dzień, gdy usłyszał, że zwierzę piszczy, tylko polał je wodą

Myślał, że pies nie żyje. Na drugi dzień, gdy usłyszał, że zwierzę piszczy, tylko polał je wodą Źródło: fot. TOZ Opole

Pies nazwany Fighter został potrącony przez samochód w Chrzowicach, a kierowca zostawił go na pewną śmierć. Zwierze przez kilka dni prosiło o pomoc i walczyło o swoje życie.

Pies jest ponoć najlepszym przyjacielem człowieka, ale według wielu osób, ludzie nie zasługują na tak dobrych przyjaciół. Niestety patrząc na to, co niektórzy robią ze swoimi czworonogami, aż serce się kraja i ciężko zrozumieć, jak człowiek może być zdolny do takiego okrucieństwa względem innej żywej istoty.

W niektórych przypadkach potrafimy niestety popisać się całkowitą znieczulicą i obojętnością na los innych stworzeń, bo przecież "to nie mój pies, czy kot, więc co mnie to interesuje co się z nim stanie i czy dożyje jutra", a w takich wypadkach jak najbardziej powinno nas to interesować. Bo naprawdę nie trzeba wiele, aby pomóc.

Pies umierał na oczach dziesiątek ludzi

Fighter został potrącony przez samochód 28 lipca w w Chrzowicach (gm. Prószków). Kierowca, który go potrącił nawet się nie zatrzymał, aby sprawdzić, czy pies żyje, tylko zwyczajnie pojechał dalej. Psem zainteresował się jeden z mieszkańców, który myślał, że zwierzak umarł i zabrał go z drogi.

Fighter wylądował wylądował dosłownie pod płotem czyjejś posesji, gdzie nikt na niego nie zwrócił uwagi przez cały dzień. Dopiero następnego dnia psiak zaczął przeraźliwie skomleć i mężczyzna, który go przeniósł usłyszał to wołanie, ale jedyne co zrobił to polał psa wodą. Nie wezwał nawet żadnych służb, które mogłyby pomóc zwierzęciu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Z drogi zabrał go jeden z mieszkańców Chrzowic i przeniósł pod ogrodzenie pobliskiej posesji. Myślał, że pies nie żyje. Na drugi dzień, gdy usłyszał, że zwierzę piszczy, tylko polał je wodą. I tyle... A zwierzę cierpiało - mówiła rena Otremba, wiceprezes TOZ w Opolu.

Dzisiaj grzeje: 1. Koszmarne wiadomości, trąba powietrzna uderzyła na południu Polski. Zagrożone kolejne regiony
2. Rekordowa podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął propozycję resortu

Dopiero kiedy psa zobaczył mąż wolontariuszki TOZ pochylił się nad biednym Fighterem i zabrał go do lecznicy, gdzie psiak stoczył ciężką, trwającą pięć dni walkę, o swoje życie, którą niestety ostatecznie przegrał. Bardzo możliwe, że gdyby ktoś mijający go zareagował wcześniej, a nie przechodził z obojętnością, to pies nadal by żył.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie uwierzycie, ile zarabia 16-letnia Oliwia Bieniuk! Ma w portfelu więcej niż przeciętny Polak! Będziecie w szoku
  2. Renata Beger zmieniła się nie do poznania. Nie uwierzycie, jak teraz wygląda! Legenda Samoobrony nie przypomina dawnej siebie
  3. Miał wypadek, myśleli że nie żyje. W kostnicy podjęto akcję ratunkową
  4. Niepojęte, że mąż zdradzał żonę z tyloma kobietami naraz. Wymyśliła nadzwyczajną zemstę
  5. Najbardziej dziwaczne paznokcie hybrydowe, jakie do tej pory stworzono. Nowy trend powoli podbija serca odważnych kobiet

źródło: Nto

Następny artykuł