Podczas porodu rottweilera wszyscy przecierali oczy. Nikt nie spodziewał się, że nowo narodzone szczeniaki niezwykle zaskoczą

Podczas porodu rottweilera wszyscy przecierali oczy. Nikt nie spodziewał się, że nowo narodzone szczeniaki niezwykle zaskoczą Źródło: twojezwierzeta.pl

Pies postrzegany jest jako członek rodziny. Jego poród więc może być równie przejmujący i emocjonujący co poród człowieka. Ta suczka, gdy urodziła swoje młode, zaskoczyła wszystkich. Nikt nie mógł uwierzyć, gdy zobaczyli te szczenięta.

Pies to ponoć udomowiony gatunek wilka. Patrząc na niektóre malutkie i słodkie rasy psów, aż trudno w to uwierzyć. Niektóre rasy są jednak podobne do wilka, inne mają duże pokłady agresji. Rasa rottwailer należy do rasy, która niegdyś używana była do pracy jako psy pasterskie oraz psy rzeźnicze. Obecnie postrzegane są zwykle jako psy obronne. Ta suczka rasy rottwailer była w ciąży. Gdy urodziła cały miot, wszyscy byli w szoku. Nikt się tego nie spodziewał, zwłaszcza weterynarz. 

Pies zaskoczył wszystkich 

Małżeństwo Laura i Mark Marshallowie z Wielkiej Brytanii zabrali swoją suczkę do weterynarza, żeby zrobić prześwietlenie jej brzucha ciążowego. Lekarz wskazał, że suczka urodzi 6 szczeniaków.

- Badanie pokazało sześć szczeniąt i pomyślałem, że to świetna wiadomość. Byłem z tego zadowolony - powiedział Mark dla Daily Mail. 

Roxy zaczęła rodzić rankiem 12 marca. Rodzina Marshallów nigdy nie miała do czynienia z psem w ciąży więc byli nieco zdezorientowani. Najpierw wydała z siebie dziwny jęk, który zaalarmował rodzinę. 

- Usłyszeliśmy hałas, zeszliśmy więc na dół i zobaczyliśmy Roxy ukrywającą się za sofą. Położyliśmy ją z powrotem na łóżko i wróciliśmy na górę - opowiedział mężczyzna. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Właściciele nie mogli uwierzyć 

Gdy właściciele zeszli do swojego psa, zobaczyli pierwsze szczeniaki. Jeden leżał na podłodze, drugi w kuchni. W ciągu pół godziny na świat przyszło kolejnych 4. Jak się okazało, do południa piesków było już dwanaście. Gdy właściciel poszedł do sklepu kupić coś dla nowonarodzonych piesków, pojawiły się kolejne trzy.

Roxie urodziła łącznie 16 szczeniaków, jest to jeden z największych miotów w historii. Wszystkie pieski przeżyły i pomyślnie się rozwinęły. Nowi właściciele musieli zapłacić za jednego pieska od  650 do 750 funtów. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mieszkanie w nim nie jest przyjemnością. Mieszkańcy twierdzą, że nad blokiem w Warszawie ciąży klątwa
2. Trwa akcja służb na południu Polski, niezbędna ewakuacja. Nie jest dobrze

- Nie słyszałem nigdy o takim miocie rottweilerów w Polsce. Zazwyczaj mioty maja osiem, dziewięć szczeniąt. Zdarzają się mioty dwunastu psów, ale to naprawdę rzadkość - powiedział dla tvn24 Remigiusz Czech, międzynarodowy sędzia kynologiczny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda upoiła Gessler w toalecie, a druga ją upokorzyła. Jest afera, podstawili Magdzie mikrofon, ujawniła wszystko
  2. Zgłoszenia tylko do końca marca. Ty też możesz dostać nawet 2,5 tys. zł
  3. Mąż został w domu sam z dzieckiem. Przesłał żonie nagranie, które zaparło jej dech w piersiach
  4. Wydano pilne alerty na niedzielę, lepiej nie wychodzić z domu. Będzie naprawdę niebezpiecznie
  5. Martyna Wojciechowska wzięła potajemny ślub? Internet obiegło zdjęcie

źródło: TVN 24 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News