Pies może być narażony na niebezpieczeństwo
Unsplash Camylla Battani
Jakub Kossakowski - 3 Maja 2020

Masz popularny kwiat w domu? Koniecznie trzeba trzymać psa z daleka, konsekwencje mogą być tragiczne

Nie da się ukryć, że pies to jedno z najbardziej uwielbianych zwierząt domowych. Ich oddanie wielokrotnie ocaliło zdrowie, a nawet życie niejednej osoby. Teraz możemy im się odwdzięczyć. Okazuje się, że jeden z popularnych kwiatów, który znajduje się w wielu domach, może być dla czworonogów niezwykle niebezpieczny.

Opiekunowie czworonogów zazwyczaj zdają sobie sprawę z jakimi zagrożeniami może spotkać się ich pies. Jednak jedno z nich może zaskoczyć wiele osób. Niepozorny kwiat okazuje się niezwykle niebezpieczny dla zdrowia czworonogów. Na co powinni uważać właściciele zwierzaków?

MężczyznaAkcja ratunkowa zakończyła się tragicznie. Właśnie dotarła do nas bardzo smutna wiadomość z południa PolskiCzytaj dalej

Popularny kwiat może sprawić, że nasz pies poważnie zachoruje

Niekiedy pies potrafi zaskoczyć nas swoją nietypową formą zabawy. Większość harców czworonogów jest dla nich niegroźna i jedyne czego możemy się spodziewać to ewentualne straty materialne. Właściciele zwierzaków muszą liczyć się z takimi konsekwencjami. Niestety niektóre z rzeczy znajdujących się w naszych domach mogą być dla nich bardzo niebezpieczne.

Prawdopodobnie każdy opiekun czworonoga wie o tym, że pies i czekolada to połączenie wyjątkowo groźne dla zwierzaka. Może się ono okazać śmiertelne w skutkach. Niestety istnieje jeszcze jedno poważne niebezpieczeństwo dla naszych pupili. Winny jest popularny domowy kwiat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mąż -metamorfoza byłej żonyZaniedbana kobieta rozwiodła się po 44 latach małżeństwa. Przeszła diametralną metamorfozę, mąż będzie płakał ze złościCzytaj dalej

Mało kto spodziewałby się, że niepozorny kwiat może do tego doprowadzić

Wiele osób lubi przyozdabiać swoje domowe otoczenie kwiatami. Ciekawski pies może poczuć nieodpartą pokusę zjedzenia takiej rośliny. Okazuje się jednak, że jedna z nich może wywołać silne zatrucie. Kwiat, o którym mowa to hiacynt. Z całą pewnością upiększa on wnętrza wielu domów. W jaki sposób może on wpłynąć na zdrowie naszego pupila?

Hiacynt zawiera substancje podrażniające, które mogą mocno uszkodzić błony śluzowe i gardło. Kiedy pies zje tę roślinę doniczkową, wówczas można zaobserwować u niego objawy zatrucia. Należą do nich wymioty, biegunka i skurcze brzucha.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd w ostatniej chwili wprowadził ważne zmiany. Cofnięto wiele zakazów
2. Zadziwiające sceny podczas debaty prezydenckiej w TVP. Sieć obiegają bardzo niepokojące nagrania

Warto zauważyć, że wszystkie części hiacynta są szkodliwe dla zwierząt domowych. Największe zagrożenie stwarza jego cebula. Jeśli dojdzie już do niefortunnej sytuacji i pies zje lub pogryzie tę roślinę, powinien wypić dużo wody. Wskazana jest również wizyta u weterynarza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Owczarek niemiecki zaatakowany przez właścicieli. Nie spodziewali się, że zapukają do ich drzwi
  2. Nikt go nie chciał, wszyscy się go bali. Ciężko chory pies przez 5 lat żył zupełnie sam
  3. Ujawniono, co chirurg powiedział do Królikowskiego tuż przed operacją. Włos się jeży na głowie
  4. Genialny trik na wyczyszczenie przypalonego żelazka. Wystarczą 2 tanie składniki, a w kilka sekund będzie jak nowe
  5. Szymon Hołownia zalany łzami prosi Polaków o pomoc. Potrzebne są ogromne pieniądze
  6. Katastrofa samolotu medycznego. Nikt nie przeżył, zginął też lekarz i pielęgniarka

Kobieta amputacja nógUżywała popularnego produktu do higieny tylko dla pań. Musieli jej amputować nogi, teraz ostrzega inne kobietyCzytaj dalej

Źródło: Mama dobra rada blog

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News