Biednego pieska przywiązali stalową linką do drzewa. "Znajdziemy tego, kto to zrobił"

Biednego pieska przywiązali stalową linką do drzewa. "Znajdziemy tego, kto to zrobił" Źródło: facebook.com/KPPWagrowiec/

Pies powoli zdychał w tragicznych warunkach, które zgotował mu jego opiekun. Odnaleziona w wielkopolskim lesie sunia nie mogła się nawet ruszyć. Krępowała ją stalowa linka, tak krótka, że utrzymywała wycieńczone zwierzę w ciągłym pionie. Trwają poszukiwania sadysty, który pozostawił zwierzę na pewną śmierć.

Pies został potraktowany w bestialski i wyjątkowo brutalny sposób. Wczoraj Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu wydała na swoim profilu w mediach społecznościowych oficjalny komunikat o poszukiwaniach zwyrodnialca, który w okolicach wsi Podlesie Wysokie przywiązał sukę do drzewa stalową linką. Pozostawiony w lesie czworonóg nie mógł się nawet poruszyć - więzy skutecznie krępowały mu ruchy. 

Pies skazany na śmierć

Pies miał duże szczęście. Przypadek sprawił, że leśnym szlakiem przechadzał się właściciel innego czworonoga, który od razu powiadomił odpowiednie służby. Funkcjonariusze również nie tracili ani chwili. Sfotografowali zwierzę w miejscu zdarzenia i zamieścili publiczny post na swoim profilu facebookowym. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Poszukujemy osoby, która w lesie w pobliżu wsi Podlesie Wysokie gm. Mieścisko, przywiązała stalową linką psa do drzewa, skazując go na okrutną i powolną śmierć. (...) Pies był przywiązany na stalowej lince. Była na tyle krótka, że nie mógł się nawet położyć. Stan suczki wskazywał na jej duże wycieńczenie, była wychudzona i odwodniona - alarmuje komenda. 

Znaleziona w lesie sunia została poddana badaniom weterynaryjnym. Z lekarskich oględzin wynika, iż mogła się oszczenić przed dwoma miesiącami. W tej chwili odratowana psina przebywa w przytulisku Fundacji dla Zwierząt Bahati. W skórzewskim ośrodku pozostanie przez cały okres rekonwalescencji. Policja prowadzi poszukiwania jej bezdusznego właściciela.

Dzisiaj grzeje: 1. Nawałnica uderzyła w dom gwiazdora disco polo. Straty są bardzo poważne
2. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

- Znajdziemy tego, który to zrobił. Choćby nie wiem co! - obiecał przez Twittera Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy poznańskiej policji. 

Funkcjonariusze obiecali sprawdzić wszystkie tropy w sprawie suni. Każdy, kto może wiedzieć coś na temat wydarzenia, może pomóc policji w ujęciu okrutnego sprawcy. Wystarczy, że zadzwoni pod numer 672681210. Oficer dyżurny odnotuje wszystkie zawiadomienia o podobnych czworonogach, które przepadły bez śladu w minionym miesiącu. Dodatkowo policja gwarantuje pełną anonimowość informatorom. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Wiadomo, ile Krzysztof Jackowski wziął za poszukiwanie Piotra Staraka. Można się mocno zdziwić
  4. Zachowanie kota wiele mówi o właścicielu. Naukowcy uważają, że przejmują pewne cechy charakteru od człowieka
  5. Nie żyje gwiazda "Idola". Zginęła w tragicznych okolicznościach

źródło: gazeta.pl

Następny artykuł