Właściciel psa pokazał jego łapę po spacerze i ostrzega. Bolesny widok, każdy pies jest zagrożony

Właściciel psa pokazał jego łapę po spacerze i ostrzega. Bolesny widok, każdy pies jest zagrożony Źródło: facebook.com/sportsmanhub

Pies beztrosko korzystał ze spacerów na świeżym powietrzu, po jednym z nich właściciel zajrzał pomiędzy jego pazury i doznał szoku. Pokazuje zdjęcie ku przestrodze.

Pies to stworzenie, które daje nam swoją miłość w zupełnie bezwarunkowy i bezinteresowny sposób. Czworonożni przyjaciele uwielbiają spacery, a dla ich właścicieli jest niemalże forma terapii. To co odkrył jeden z nich po rutynowej wędrówce, zmroziło go do tego stopnia, że postanowił ostrzec innych. 

Zagrożenie, o którym przeważnie zapominamy

Pies, którego spotkała ta niemiła sytuacja jest zadbany i jak zapewnia właściciel dbają na bieżąco o jego higienę ogólną. Dlatego też duży zaskoczeniem było dla niego odkrycie jakie przez przypadek odkrył u swojego czworonożnego przyjaciela. Na facebooku pojawiło się zdjęcie, w którym autor przeprasza za zrujnowanie niektórym lunchu, jednak cel, jaki pragnie osiągnąć jest dużo ważniejszy. Można zobaczyć na nim łapkę, która wręcz ugina się pod ogromem pasożyta, który zaatakował biedne stworzenie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: 

Zapominamy, że kleszcz, bo o nim własnie mowa, uwielbia trudno dostępne miejsca, gdzie nie będzie przez nikogo niepokojony. Pozbycie się niechcianego delikwenta nie jest trudne, jednak trzeba uważać aby nie pozostawić jego resztek w ciele. Weterynarz lub lekarz zawsze pomoże, jeśli nie czujecie się na siłach. Właściciel psa był zdruzgotany tym widokiem oraz cierpieniem, które pies musiał odczuwać, dlatego też postanowił ogłosić w sieci swoje uświadamiające przesłanie.

Dzisiaj grzeje: 1. Niepokojące doniesienia od rodziny Wałęsów. Wymagana była natychmiastowa hospitalizacja

2. Hipokryzja Marty Kaczyńskiej wyszła na jaw. Poucza Polaków, a niewielu zna prawdę o jej córkach

Diabeł tkwi w szczegółach

Pod postem zawrzało! Wielu użytkowników było oburzonych nieodpowiedzialnym, ich zdaniem, opiekunem. Jednak duża część odbiorców z przerażeniem stwierdziła, że sama nie pomyślała nigdy, aby sprawdzić łapy swoim zwierzakom, a to przecież właśnie one są najbardziej narażone na kontakt z kleszczem. Wiele osób, gdy uświadomiło sobie swoje ewentualne zaniedbanie, zestresowało się do tego stopnia, że czym prędzej popędzili oni, aby sprawdzić przestrzeń pomiędzy pazurami swoich zwierząt. Kleszcz już od dawna nie jest problemem tylko i wyłącznie w lasach, jego ekspansja jest tak duża, że stał się realnym zagrożeniem także w miastach. Właśnie dlatego tak ważna jest profilaktyka i obserwacja.

Źródło: facebook.com/sportsmanhub

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ile pies jest w ciąży? Najważniejsze informacje, które mogą zaskoczyć największych psiarzy
  2. Najczęstsze objawy udaru. Każdy z nas powinien je znać
  3. Porażające informacje, uczestniczka The Voice przeszła poważną operację. Jej mama udostępniła nagranie, serce się kraje
  4. Kobieta zauważyła niepokojący znak na podwórku sąsiadów. Gdy poszła zobaczyć, co się dzieje, zamarła
  5. Zaginęła 34-letnia Teresa Marczyk. W domu czeka na nią synek, policja prosi o pomoc
  6. Mieszkańcy przeżyli chwile grozy, 9 ofiar śmiertelnych. Zniszczenia są ogromne, tornado za granicą

Źródło: Webniusy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News