Źle wyprowadzając psa na spacer możesz robić mu wielką krzywdę. Ludzie najczęściej popełniają jeden poważny błąd

Źle wyprowadzając psa na spacer możesz robić mu wielką krzywdę. Ludzie najczęściej popełniają jeden poważny błąd Źródło: publicdomainpictures.net

Każdy pies zasługuje na spacer ze swoim właścicielem. Wychodząc z naszym czworonogiem musimy jednak zrezygnować ze złych nawyków. To bardzo ważne dla naszego zwierzaka.

Jeśli chcemy, żeby nasz pies był szczęśliwy, nie możemy traktować spaceru jak przykrego obowiązku. Często jednak jesteśmy zmęczeni lub się spieszymy i lekceważymy te chwile spędzone z naszym czworonogiem. To jednak bardzo ważne dla jego rozwoju.

Nasz pies nieraz z błagalnym spojrzeniem czeka pod drzwiami wyjściowymi. Tylko że za oknem pada albo jest zimno, a w telewizji zaczyna się nasz ulubiony serial... Może właśnie wróciliśmy z pracy i chcemy poleżeć chwilę na kanapie lub spieszymy się na umówione spotkanie z przyjaciółmi. Wszyscy dobrze znamy te wymówki. Jednak pies nie zabierze sam siebie na spacer.

Pies podczas spaceru poznaje świat

Według ekspertów pies do rozwoju potrzebuje spaceru ze swoim właścicielem. Jednak wszystko powinno przebiegać w odpowiednim tempie. Jeśli nam się nie chce, spieszymy się lub chcemy dosłownie wystawić zwierzę za drzwi, żeby tylko załatwiło swoje potrzeby i zabrać je z powrotem - równie dobrze możemy sobie odpuścić. Taki spacer to żadna forma rozrywki dla naszego pupila. Popularnym błędem jest także ciągnięcie psa za sobą i pospieszanie go.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Behawioryści zwierząt zwracają uwagę na to, że jeśli pies zatrzymuje się lub zwalnia podczas spaceru, widocznie chce poznać środowisko. Nie powinniśmy wtedy go szarpać ani poganiać. Zwłaszcza że później ma znowu spędzić resztę dnia w domu. Pies to zwierzę, które lubi eksplorować, otaczający go świat. Siedzenie w zamkniętym pokoju nie sprawia mu frajdy. Spacer nie jest jedynie okazją do skorzystania z toalety. Dla psa to czas, kiedy może zażyć trochę ruchu i poznać otoczenie. Wychodzenie z domu jest konieczne, żeby nasz pies nauczył zachowywać się na zewnątrz, wśród obcych ludzi i innych psów.

Dzisiaj grzeje: 1.Gwiazda TVP zatrzymana na lotnisku. Wracała z Azji, polały się łzy

2. Piorunujące informacje, prokurator zaczął postępowanie ws. Viki Gabor. Internauci drżą z obaw

Podczas kolejnego spaceru pamiętajmy, że nasz pies ma swoje potrzeby. Serial i znajomi mogą chwilę zaczekać. Nasz pupil na pewno będzie zadowolony.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawnił druzgocące zdjęcia jedzenia z Biedronki. Widać co wycieka, potraktowali go strasznie
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Wszyscy obserwowali, jak walczył do samego końca. Niestety, nie żyje
  4. Genialny trik na czyszczenie piecyka z termoobiegiem bez szorowania. Będzie błyszczał jak nowy
  5. Zgwałcił 4-letnie siostry, ale nie to jest najgorsze. Zaraził je ciężką chorobą, rodzina jest zrozpaczona  

źródło: metro.co.uk

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News