Pierwszy taki wyrok w historii. 10 lat ODSIADKI za gwałt przez... INTERNET

Pierwszy taki wyrok w historii. 10 lat ODSIADKI za gwałt przez... INTERNET

To jeden z najbardziej nietypowych wyroków sądu w historii. 41-letni mężczyzna został skazany na 10 lat pozbawienia wolności za gwałt, którego miał się dopuścić przez... internet.

Orzeczenie sądu jest jedyne w swoim rodzaju. Choć mężczyznę dzieliło od ofiar setki tysięcy kilometrów, wymiar sprawiedliwości uznał go winnym zarzucanych mu czynów. Ten przypadek ewidentnie zwraca uwagę na przestępstwa seksualne popełniane w sieci. Często ich ofiarami są niczego nieświadome bezbronne dzieci. ZOBACZ TAKŻE: Ujawniono szokujące szczegóły na temat gwałtu w Rimini. Oto co jeszcze chcieli zrobić Polce

Najwyższa kara przewidziana w prawie

Bjorn Samstrom jest Szwedem i mieszka w Sztokholmie. Mężczyznę skazano za gwałt przez internet na 27 dzieciach z 3 różnych krajów. Wśród nieletnich ofiar znalazł się jeden chłopiec. Dzieci pochodziły z Kanady, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Sprawą zainteresowały się media z całego świata, jako że 41-latek otrzymał najwyższą karę, które przewiduje szwedzkie prawo za przestępstwo gwałtu.
Według relacji kanadyjskiego "National Post" Samstorm zmuszał dzieci groźbą do rozbierania się przed kamerką internetową i kazał im dokonywać na sobie czynności seksualnych. Groził, że jeżeli tego nie zrobią, skrzywdzi ich bliskich lub wrzuci ich zdjęcia na portale pornograficzne. Większość jego ofiar nie miała ukończonych nawet 15 lat. Bezbronne dzieci nie wiedziały, że od zboczonego szantażysty dzieli je tysiące kilometrów.

Ten wyrok to ostrzeżenie dla innych zboczeńców

Prokurator Annika Wennerstrom, która wniosła oskarżenie przeciwko mężczyźnie, udowodniła, jak niebezpiecznym narzędziem może być internet w rękach seksualnych przestępców. I choć degenerat przebywał bardzo daleko od ofiar, to dzisiejsze technologie są wysoce rozwinięte. Pokrzywdzone dzieci doświadczyły traumy - twierdziły, że bały się Szweda i czuły, jakby był tuż obok nich. Wennerstrom oznajmiła, że ten wyrok będzie ostrzeżeniem dla innych. Będzie sygnałem dla społeczeństwa, że tego typu zachowania nie są tolerowane, są przestępstwem, które nie pozostanie bez konsekwencji.

Internetowy gwałt to bardzo poważne przestępstwo

– Jest to też sygnał dla dzieci, które sobie uświadomią: "Zostałam zgwałcona. Nie miałam pojęcia. Myślałam, że sama to sobie zrobiłam". To przestępstwo i społeczeństwo traktuje je bardzo poważnie – powiedziała Wennerstrom w rozmowie z National Post. W czterech przypadkach Samstrom został skazany za wyjątkowo brutalny gwałt z udziałem zwierząt lub innych dzieci. W jednym przypadku stwierdzono gwałt, a w pozostałych przemoc seksualną. Prokurator już zapowiedziała, że wniesie apelację i będzie domagała się jeszcze surowszej kary dla 41-latka. ZOBACZ TAKŻE: Skandaliczne słowa lewicowego aktywisty o gwałcie na Polce. „Kobiety to lubią”
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News