Jak wynika z sondy ulicznej Ewybory.eu przeprowadzonej w dniach 23-25 stycznia na grupie 1000 dorosłych obywateli w losowo wybranych miastach i wsiach, gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś, z minimalną przewagę wygrałby je PiS wraz z Solidarną Polską i Polską Razem.

0,2% mniej zdobyłaby Platforma Obywatelska, której poparcie wzrosło o 4,1%. Na trzeciej pozycji plasuje się Sojusz Lewicy Demokratycznej (8,2%), z wzrostem o 0,7%. Czwartą lokatę zajęłoby Polskie Stronnictwo Ludowe (6,1%), a piątą Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN) z poparciem w wysokości 3,5%. Tyle samo wyborców oddałoby głos na Twój Ruch.

Największy spadek zaliczył Kongres Nowej Prawicy, któremu pozostaje 1,1% poparcia. Po rozpadzie stracił aż 6,4%.

Poniżej jednego procenta głosów uzyskali Polska Partia Pracy (0,6%), Zieloni (0,4%), Ruch Narodowy (0,3%) i Demokracja Bezpośrednia (0,1%).

prezydenckie

Jeśli chodzi o wybory prezydenckie, to według sondażu, odbyłaby się druga tura. Bronisław Komorowski otrzymałby 48,5% głosów, Andrzej Duda (38,3%), a Janusz Palikot (4,8%). Progres zalicza Magdalena Ogórek, której poparcie wzrosło o 1,1% (4,2% w nowym sondażu). Na piątym miejscu plasuje się Janusz Korwin-Mikke (4%), który stracił 1,5% poparcia.

źródło: ewybory.eu

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.