Kiedy powstał pierwszy McDonald w Polsce? Polacy rozsmakowali się w hamburgerach

Kiedy powstał pierwszy McDonald w Polsce? Polacy rozsmakowali się w hamburgerach Źródło: youtube/TVPolandAntena

Pierwszy McDonald w Polsce otwarto dawno temu. Obywatele naszego kraju ustawili się w licznych kolejkach pragnąc poczuć kolorowy świat, smak hamburgerów i Coca-coli pachnących zachodem. Gdzie powstała pierwsza restauracja w Polsce? Jaka była dokładna data? Wtedy złota litera M nie była jeszcze symbolem niezdrowego jedzenia. Dzisiaj jest najpopularniejszym fast foodem w kraju.

Pierwszy McDonald w Polsce otworzono prawie 27 lat temu. Oficjalne otwarcie miało miejsce 17 czerwca 1992 roku i spotkało się z niewyobrażalnie ogromnym zainteresowaniem. Big Maki w cenie 25 tysięcy złotych, frytki za 10 tysięcy i pyszna, zimna Coca-cola za 11 tysięcy przyciągnęły pod lokal tłumy.

Pierwszy McDonald w Polsce. Burgery stały się sławne w całym kraju

Powyższe ceny to oczywiście te sprzed denominacji. Chętnych do spróbowania amerykańskich przysmaków było bardzo wielu. Wśród ludzi, którzy ustawili się w kolejce czerwcowego poranka po zachodniego burgera z frytkami byli m.in. Agnieszka Osiecka, Kazimierz Górski czy Jacek Kuroń. Ludzie, którzy pamiętali smaki komuny i jeszcze nie otrząsnęli się po zmianach ustrojowych, które miały miejsce w naszym kraju, byli ciekawi nowoczesnego smaku zza oceanu, o którym do tej pory mogli tylko usłyszeć.

Pierwsza restauracja McDonald w Polsce została utworzona w Warszawie na rogu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej w słynnym budynku Spółdzielczego Domu Handlowego Sezam. Koszt budowy baru wyniósł milion dolarów. Pierwszego dnia został ustanowiony w nim nowy rekord świata w liczbie przeprowadzonych transakcji - w warszawskiej restauracji odnotowano ich 13 300. 1 października 2014 lokal zamknięto, jednak od kilku lat po renowacjach budynku powrócił on na swoje stare miejsce.

Dzień hamburgera

Chociaż wszystkie placówki McDonald w Polsce nie mogą narzekać na brak zamówień, a drzwi do popularnej sieci praktycznie nigdy się nie zamykają, to na prawdziwe oblężenie pracownicy restauracji będą musieli przygotować się 28 maja. To właśnie wtedy przypada Światowy Dzień Hamburgera. Popularny kotlet wołowy z warzywami i sosami w bułce w towarzystwie frytek i zimnej coli będzie idealną propozycją na obiad tego dnia.

McDonald - dowóz i tabela kalorii

Jeszcze kilka lat temu pizza była jedynym fast foodem, który mogliśmy zamówić do domu. W dobie rywalizacji o klienta oraz popularyzacji portali takich jak pyszne.pl czy pizzaportal.pl, coraz więcej barów i restauracji oferuje swoje kulinarne usługi w ramach dostawy. Nie inaczej jest w przypadku ulubionego fast foodu Polaków. Produkty McDonald zamówimy za pomocą aplikacji UberEats, gdzie za kilkuzłotową opłatą możemy otrzymać wszystkie ulubione burgery prosto pod drzwi naszego mieszkania. Nie wszystkie placówki w Polsce mają jednak taką możliwość. Aby dowiedzieć się, czy Twój najbliższy McDonald oferuje dostawę, wystarczy pobrać aplikację na swój telefon.

Obecnie nie trzeba już się martwić, czy podczas pobytu w restauracji przesadzimy z ilością zamówionego jedzenia w konsekwencji czego narazimy się na przyrost zbędnych kilogramów. Wszystkie placówki McDonalda w Polsce oferują nam tabele kalorii, gdzie możemy sprawdzić dane dotyczące każdego proponowanego przez fast food produktu. Taka możliwość z pewnością pomoże nam się powstrzymać od ilości zamówienia - chociaż wiemy, że będzie trudno.

Obecnie McDonald ma ponad 420 placówek na terenie całego kraju, rozmieszczone są one w 150 miejscowościach zatrudniając łącznie 24 tysiące pracowników.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Jak zrobić hamburgera w domu? Przepisy i pomysły
  2. Ile zarabia się w food trucku? Fast food na kółkach pozwala się dorobić
  3. Nowa promocja McDonald's. Ile kosztuje Maestro burger?
  4. Czy można pić piwo nad Wisłą? Weź swoich przyjaciół
  5. Gdzie na weekend poza miastem? Spędź miło czas z najbliższymi
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News