Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało nową podstawę programową zakładającą nauczanie pierwszoklasistów i przedszkolaków m.in. programowania, projektowania stron internetowych i sterowania robotami.

Autorzy nowego programu nauczania chcą by już w przedszkolu dzieci były zaznajamiane ze zdalnie sterowanymi urządzeniami elektronicznymi, przy pomocy których będą mogły komunikować się bliskimi i rówieśnikami oraz będą wykorzystywać je do zabawy edukacyjnej.

Z kolei pierwszoklasiści będą uczeni najprostszego programowania np. prostych historyjek animowanych. Potem od IV klasy szkoły podstawowej wzwyż będą poznawać bardziej zaawansowane techniki programowania i projektowania, które będą wykorzystywać do tworzenia najpierw prostych a później zaawansowanych programów komputerowych i stron internetowych.

MEN zdecydowało się na takie rozwiązanie głównie z uwagi na coraz większe wymagania związane ze znajomością programowania i projektowania na rynku pracy. Największym problemem jest jednak brak odpowiednio przeszkolonej kadry nauczycielskiej.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: bankier.pl

...

Zobacz również