Dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbiera dziś datki 120 tysięcy wolontariuszy chronionych przez kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy policji. Nie udało się jednak wyeliminować wszystkich przestępstw i wykroczeń. 

WOŚP zbiera na rzecz diagnozowania chorych dzieci oraz godną opiekę medyczną dla osób starszych. W całym kraju zorganizowano imprezy i happeningi, a na koncie Orkiestry znalazło się już ponad 6 milionów złotych.

Dzisiejszy dzień stał się również okazją dla rabusiów. Policja zanotowała już dwa przestępstwa i sześć wykroczeń. W Rudzie Śląskiej zatrzymano 21-latka, który przyłożył wolontariuszowi w głowę i zabrał mu puszkę. Odpowie za rozbój. Trwają poszukiwania jego towarzysza, z którym dokonał przestępstwa.

W Zielonej Górze policjanci złapali pijanego 23-latka, który z fałszywą, plastikową puszką zbierał pieniądze od ludzi. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu we krwi. Odpowie za oszustwo.

W czterech innych miastach policjanci interweniowali w związku z wykroczeniami. Zwykle chodziło o kradzieże puszek.

W płockim supermarkecie wolontariusz WOŚP zamknął się w toalecie i ukradł z puszki 40 złotych. W Gryficach, wolontariusz wyciągnął 30 złotych używając pęsety.

źródło: tvn24.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.