Pojawiły się pierwsze oficjalne wyniki wyborów w Stanach Zjednoczonych. Głosy pochodzą z trzech miast, w których tuż po północy zagłosowali mieszkańcy. Wyniki ich głosowania zostały ogłoszone kilka minut po oddaniu ostatniego głosu. 

Tradycyjnie w trzech miejscowościach w stanie New Hempshire niedługo po północy czasu amerykańskiego podano pierwsze wyniki głosowania na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Głosowania w Dixville Notch, Hart’s Location oraz Millsfield to swego rodzaju ciekawostka wyborcza w USA, ponieważ prawo New Hempshire pozwala na głosowanie już o północy jeśli miejscowość zamieszkuje mniej niż sto mieszkańców (w pozostałych stanach można głosować od 6. rano). Wyniki podawane są natychmiast po tym, gdy głos odda ostatni z wyborców.

W głosowaniu we wspomnianych wyżej miejscowościach wygrał Donald Trump zdobywając 32 głosy. Jego rywalka, Hillary Clinton zdobyła 25 głosów.

W Dixville Notch Hillary Clinton zdobyła 4 głosy, a Donald Trump 2. W Hart’s Location również zwyciężyła Clinton 17 głosów, a Trump 14. W Millsfield z kolei Trump zdobył 16 głosów nie dając żadnych szans Hillary Clinton, na którą zagłosowało zaledwie 4 osoby.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: washington post

...

Zobacz również

Zobacz również