To pierwszy taki związek na świecie. Trzech mężczyzn zawarło ze sobą związek poliamoryczny i żyje odtąd jako trzech mężów. Co ciekawe, na początku miało być ich czterech.

Pierwsza gejowska poliamoryczna para została oficjalnie zawarta i potwierdzona przez notariusza w kolumbijskim mieście Medellin. Związek zawarło trzech mężczyzn – Manuelu José Bermúdez Andrade, John Alejandro Rodríguez Ramírez i aktor Víctor Hugo Prada Ardila. Mężczyźni skorzystali z tego, że od 2016 roku w Kolumbii oficjalnie dopuszczono rejestrację związków homoseksualnych.

– Żyjemy razem, dzielimy dom, łoże, wszystko. Żyjemy poliamorycznie – mówi aktor.

Jak mówi Prada, trójka zaskoczona była zachowaniem notariuszy. Odpowiednie dokumenty wysłali bowiem do trzech urzędników. Dwóch z nich odmówiło pokrętnie zgody na ślub. Mężczyznom pomógł jednak trzeci z notariuszy, co do którego jednak mieli najmniejsze nadzieje. Ten w swoim gabinecie miał na ścianie krucyfiks i uchodzi za człowieka religijnego.

Co więcej, mężczyzn miało być więcej w związku, bo aż czterech. Niestety, jeden zmarł na raka i nie doczekał do ślubu. Wspominano go podczas ceremonii ślubnej trzech mężczyzn.

...

Zobacz również