Punktualnie o 14.00 z ronda Dmowskiego w Warszawie ruszył organizowany przez środowiska narodowców Marsz Niepodległości. Jak relacjonują obecni na miejscu dziennikarze, doszło już do pierwszych incydentów, w wyniku których zatrzymano grupę narodowców. 

Dzisiaj w Warszawie z okazji Święta Niepodległości odbywa się kilkanaście marszów organizowanych przez środowiska od lewa do prawa polskiej sceny politycznej. Najliczniejsze to marsz organizowany przez Komitet Obrony Demokracji (media donoszą o 10 tysiącach uczestniczących w nim osób) oraz Marsz Niepodległości organizowany przez środowiska narodowców (wstępne szacunki mówią o 50 tysiącach osób).

Niestety doszło już do pierwszych incydentów. Jak donoszą obecni na miejscu dziennikarze, policja zatrzymała już dwie grupy narodowców, którzy próbowali zakłócić marsz Komitetu Obrony Demokracji.

 – Policja trzyma rękę na pulsie. Zatrzymali i wylegitymowali dwie grupy rozpalonych narodowców, którzy chcieli zakłócić marsz KOD – donosi dziennikarz Rzeczpospolitej, Jacek Nizinkiewicz.

mn1 mn2 mn3 mn4mn5

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh

...

Zobacz również