Pierwsza taka reklama w Polsce: Sieć komórkowa walczy o Ukraińców (video)

Pierwsza taka reklama w Polsce: Sieć komórkowa walczy o Ukraińców (video) Źródło: źródło: youtube.com, huffpost.com

Jeden z największych operatorów sieci komórkowej w Polsce postanowił zawalczyć o Ukraińców w naszym kraju. W ten sposób powstała reklama, jakiej dotąd nad Wisłą nie emitowano. Stworzona po części reklamówka ma trafiać do Ukraińców i przekonać ich do tego, by przejść do Play.

Okean Elzy, zespół, który zdecydowanie należy do grona najpopularniejszych ukraińskich wykonawców, zgodził się na wystąpienie w reklamie Play. Wzięcie w niej udziału z pewnością słono sobie policzył, ale operator gotowy jest na takie poświęcenia. W końcu mowa o pierwszej jak dotąd reklamie po ukraińsku w Polsce.

Ta jest emitowana w naszym kraju, jak i na Ukrainie. Gra jest warta świeczki, gdyż w Polsce przebywa już ponad 1,3 mln Ukraińców. Play z kolei w swojej reklamie przekonuje, że jego oferta 29 groszy za minutę rozmowy to najlepsze i najtańsze wyjście na kartę. Sieć komórkowa chce w ten sposób pozyskać nowych klientów wśród grupy, która dynamicznie się rozrasta.

Kampania ta nie spodobała się jednak części internautów, którzy nie są w stanie pojąć, dlaczego w Polsce emitowane są takie reklamy. Fala krytyki widoczna jest zwłaszcza na YouTube pod reklamówką Play. Wkurzeni internauci zwracają w komentarzach uwagę zwłaszcza na "niesprawiedliwość", gdyż niemiecka czy brytyjska telewizja nie emituje reklam dla Polaków.

 - Ciekawe dlaczego w Niemczech nie ma tego typu reklam odnoszących się do Polski. Chociaż się domyślam... Zastanawia Mnie czy będzie więcej reklam promujących tanie rozmowy do innych krajów czy Play chciało tylko polizać tyłeczek wiadomo komu - zwrócił uwagę użytkownik Okami Hi.

 - Tragedia, następną umowę podpiszę z konkurencją - zapowiedział Łukasz O.

 - Play u mnie całkowicie skreślony. To już UPAPlay - napisał Dawid.

https://www.youtube.com/watch?v=zy-uQCa-FaY

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News