Horror na ringu. Sportowiec upadł i umarł, a wszyscy myśleli, że to wyreżyserowane

Horror na ringu. Sportowiec upadł i umarł, a wszyscy myśleli, że to wyreżyserowane Źródło: Pikio.pl

Pierwsza pomoc często może uratować czyjeś życie. W tym przypadku pojawiła się zbyt późno, bowiem świadkowie zdarzenia byli przekonani, że sportowiec gra nagłe omdlenie. Brak szybkiej reakcji sprawił, że mężczyzny nie udało się uratować. Jego ostatnie chwile są wstrząsające.

Pierwsza pomoc jest bardzo skuteczna, jeśli udziela się jej szybko. Czas zazwyczaj kluczową rolę w ratowaniu życia, a każda minuta zmniejsza szansę na powodzenie reanimacji. Być może słynny sportowiec dziś byłby jeszcze żywy, gdyby nie zwlekano z podjęciem akcji resuscytacyjnej. Reakcja otoczenia przyszła za późno.

Pierwsza pomoc została udzielona za późno. Sportowiec zmarł na oczach tysięcy fanów

Do zdarzenia doszło podczas walki Lucha Libre. To odmiana wrestlingu, w której zawodnicy noszą na twarzy ozdobne maski chroniące ich tożsamość, często używają też pseudonimów. W sobotni wieczór właśnie na takim spotkaniu pojawił się Silver King, znany także jako Cesar Barron, oraz Juventud Guerrera. 

Mężczyźni rozpoczęli walkę i nic nie wskazywało na to, że finał wieczoru będzie tak tragiczny. Powszechnie wiadomo, że wrestling jest jednym z najbardziej brutalnych dyscyplin sportowych, która rządzi się własnymi zasadami. Krew, złamania czy drastyczne sceny są dla fanów tego sportu czymś normalnym.

Prawdopodobnie właśnie to zadecydowało o tym, że upadek Silver Kinga został początkowo zignorowany. Publiczność oraz sędzia przez kilka chwil byli przekonani, że to tylko element strategii Barrona w walce. Dopiero po jakimś czasie zainteresowano się stanem leżącego nieruchomo zawodnika. Wtedy zorientowano się, że 51-latek stracił przytomność. Pierwsza pomoc nadeszła jednak za późno.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sportowiec odszedł podczas walki. Fani są pogrążeni w wielkim smutku

Cesar Barron, mimo podjętej reanimacji, nie przeżył. Gala została przerwana, jednak organizatorzy walki nie skomentowali zajścia. Jak podają meksykańskie media, najprawdopodobniej przyczyną zgonu Silver Kinga był zawał

Bliscy zawodnika oraz fani z całego świata są pogrążeni w głębokiej żałobie. 51-latek był znany w świecie Lucha Libre, a w latach 1997-2000 brał udział w prestiżowych  World Championship Wrestling, czyli WCW. Kariera sportowca była bardzo udana i obfitowała w wiele sukcesów. To wielka strata dla całej społeczności wrestlingu. Niektórzy spekulują, że gdyby pierwsza pomoc przyszła wcześniej, Silver King nadal byłby żywy.

(Fot. Twitter/WCW/nWC)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gienek Loska nadal w śpiączce. Jego stan jest bardzo ciężki
  2. Maciej Kurzajewski w żałobie. Ojciec dziennikarza TVP nie żyje
  3. Po 9 latach prokuratura wskazała winnego katastrofy w Smoleńsku. Znamy nazwisko
  4. Strasznie przykre informacje Polsatu. Nie żyje, miał tylko 15 lat
  5. TVN: 44 polskie dzieci jechały na wakacje. Autobus spłonął
  6. Szokujący zwrot z rana. Kolejna kobieta oskarża Jarosława Bieniuka

Źródło: Sport PL

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News