Legendarna aktorka, gwiazda PRL, zmarła nagle. Mało kto pamięta, jaki był prawdziwy powód śmierci, smutne

Legendarna aktorka, gwiazda PRL, zmarła nagle. Mało kto pamięta, jaki był prawdziwy powód śmierci, smutne Źródło: youtube.com/Szymon Wochal

"Pierwsza miłość" to niejedyny serial, w którym przewinęła się znana aktorka. Każdy na pewno ją kojarzy, odznaczała się charakterystyczną fryzurą. 3 maja 2020 roku obchodziłaby 63. urodziny.

Aktorka serialu "Pierwsza miłość" ciężko przeżywała swoje ostatnie chwile. Mocno cierpiała - chociaż pomoc nadeszła szybko, nie udało jej się uratować. Aktorski i reżyserski światek nie mógł uwierzyć w przyczyny jej śmierci.

"Pierwsza miłość", "Tygrysy Europy", "Czterdziestolatek" - widzowie pamiętają tę rudą czuprynę

W serialu "Pierwsza miłość" grała przez 2 lata Urszulę Paprocką, pojawiła się też w "Tygrysach Europy" jako Elwira Kozioł, a w "Czterdziestolatku" zagrała ekscentryczną projektantkę mody. W tych wszystkich rolach Ewa Sałacka spełniała się doskonale. Była jedną z najwybitniejszych i najbardziej zdolnych aktorek okresu PRL. Grała w samych kultowych produkcjach: "07 zgłoś się", "Och, Karol", "Na kłopoty... Bednarski". Role sypały się jak z rękawa.

Ewa Sałacka pochodziła z filmowej rodziny: jej mama była reżyserką telewizyjną. Wyszła za mąż za Krzysztofa Krauze, z którym wyemigrowała. Niedługo potem wrócili do Polski, rzucili się w wir pracy i wzięli rozwód. Ewa Sałacka znalazła pocieszenie w ramionach Zbigniewa Wodeckiego, ale nie było pisane im wspólne życie. Wyszła za mąż za stomatologa, Witolda Kirsteina i niedługo została mamą Matyldy.

Ewa Sałacka zmarła na rękach najbliższych osób

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tamtego feralnego dnia 49-letnia Ewa Sałacka wypoczywała z córką, mężem, mamą i kuzynem nad Zalewem Zegrzyńskim. Wspominała urodziny Magdy Gessler, na których gościła kilkanaście dni wcześniej. W pewnym momencie poczuła pragnienie i chciała się napić. W tym samym momencie osa użądliła ją w usta. Doszło do wstrząsu anafilaktycznego. Natychmiast wezwano pomoc i próbowano uspokoić aktorkę. Mimo, że w karetce w porę zostały jej podane odpowiednie leki, to zmarła w męczarniach na rękach najbliższych. Osierociła 12-letnią wtedy Matyldę.

Dzisiaj grzeje: 1. 'Królowe życia'': Dagmara Kaźmierska będzie miała drugie dziecko? Jej słowa wszystko zdradziły
2. Zaskakujące zdjęcie Rydzyka z młodości. Miał narzeczoną?

- To nie była prosta, zwyczajna osoba. Ona miała pewne pretensje do czegoś lepszego, wyższego. Ale to było bardzo smaczne i cenione. To był ktoś. Ona jest przykładem niewykorzystanej osobowości. Była wyjątkowa, i co ona miała grać? Miała grać w zlewozmywakowych telenowelach? Nie było dla niej ról - tak wspomina ją sam Jerzy Gruza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prosiła lekarzy o wykonanie badań profilaktycznych, ale się nie zgodzili. Teraz zostały jej 3 lata życia
  2. Polscy kibice zaatakowani w trakcie turnieju charytatywnego dla chorej dziewczynki
  3. Bardzo trudny czas Viki Gabor. Wydała specjalne oświadczenie
  4. Przytłaczające doniesienia o bohaterze Sanatorium miłości. Nagła, niebezpieczna operacja
  5. 99% osób się poddaje, niemożliwe. Na zdjęciu chowa się pies, widzisz go?

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News