Organizowany przez Ruch Narodowy Marsz Niepodległości jak co roku wyruszył punktualnie o 14.00 z Ronda Dmowskiego. Według wszelkich relacji manifestacja przebiega spokojnie, gdy jednak marsz przechodził obok kontrmanifestacji Obywateli RP doszło do konfrontacji.

Pikieta Obywateli RP została zorganizowana jako odpowiedź na Marsz Niepodległości. Niewielkie zgromadzenie nie zostało jednak zignorowane przez niektórych członków manifestacji Narodowców, którzy rzucili w ich stronę kilka rac. Członkowie kontrmanifestacji odpowiedzieli hasłem: „Kapiszony są dla dzieci”.

Straż Marszu Niepodległości użyła także czarnych płacht do zasłonięcia zgromadzenia Obywateli RP. Na płachtach białym sprayem zostały zostały wypisane nazwy miejscowości. Uczestnicy kontrmanifestacji apelują o interwencję policji podkreślając, że mają prawo do manifestowania. Uczestnicy obu manifestacji przekrzykiwali się nawzajem z głośników zaś Policja odgrodziła szczelnie oba zgromadzenia.

W sprawie wypowiedział się mł. insp. Mariusz Ciarka, który w rozmowie z PAP powiedział:

 – Policja postępuje zgodnie z przepisami prawa, nie stwierdziliśmy na tę chwilę, by doszło do jego naruszenia. Cały czas jesteśmy na miejscu i monitorujemy sytuację – powiedział mediom rzecznik stołecznej policji.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

...

Zobacz również

Zobacz również