Koronawirus na Pierwszej Komunii. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy

Koronawirus na Pierwszej Komunii. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy Źródło: Pixabay Nowaja

Pierwsza Komunia Święta pod znakiem koronawirusa. Sanepid pilnie poszukuje uczestników mszy, która odbyła się przed kilkoma dniami w jednej z polskich miejscowości. Istnieje poważne ryzyko zakażenia wirusem. Na uroczystości obecna była osoba, która jest nosicielem patogenu. Sytuacja jest naprawdę poważna.

Sanepid poszukuje uczestników Pierwszej Komunii Świętej, która odbyła się w ostatnią niedzielę, 20 czerwca w Wieniawie, w powiecie przysuskim, w województwie mazowieckim. Osoby, które były obecne na nabożeństwie powinny zgłaszać się do odpowiednich stacji sanitarnych, szczególnie, jeśli zauważyły u siebie objawy choroby koronawirusowej. Zaistniało poważne ryzyko zarażenia, o czym poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przysusze.

Pierwsza Komunia Święta pod znakiem koronawirusa

- Na mszy była obecna osoba z dodatnim wynikiem testu na COVID-19, stwarzająca zagrożenie epidemiczne dla uczestników mszy - napisała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przysusze w oficjalnym komunikacie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Szybkie zgłoszenie się do sanepidu może być kluczowe dla procesu leczenia. Najpilniej powinny zrobić to uczestnicy mszy pierwszokomunijnej, którzy zauważyli u siebie objawy takie jak bóle kostno-stawowe, bóle mięśniowe, podwyższoną temperatura, duszności, kaszel, a także utrata smaku i węchu. Pierwsza Komunia Święta w Wieniawie koło Przysuchy dla uczestniczących w niej osób może okazać się ogromnym zagrożeniem zdrowia, a nawet życia.

Osoby, które znajdowały się w świątyni proszone są o kontakt telefoniczny pod następującymi numerami telefonu: 48-675-24-22 lub 48-675-23-37, lub 798-875-743, lub 798-949-391. Pracownicy stacji epidemiologicznej, po zebraniu odpowiedniego wywiadu, poinstruują je w sprawie kolejnych procedur mających na celu zapobieganiu dalszej transmisji.

Dzisiaj grzeje: 1. Polskę obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje Krzysztof Domaradzki

2. Media obiegła smutna informacja. Nie żyje światowej sławy sportowiec

To już drugi taki przypadek w powiecie przysuskim. Pod koniec maja w uroczystości pierwszokomunijnej w Gielniowie również brała udział osoba zarażona koronawirusem. Na terenie powiatu zanotowano również 40 zakażeń będących skutkiem zabawy weselnej w miejscowości Kotfin. Niestety, mimo, że zniesiono obostrzenia dotyczące uroczystości poniżej 150 osób, zarażenie wirusem nadal jest bardzo wysokie. Unikanie zgromadzeń może być więc pomocne dla zachowania dobrego stanu zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Robisz sałatkę z ogórków? 1 okropny błąd pogarsza smak, a 1 trik zachwyca
  2. Widok grobu Kazimierza Deyny zapiera dech w piersiach. Od jego śmierci minęło już ponad 30 lat
  3. Wyjeżdżasz na urlop? Dla własnego bezpieczeństwa koniecznie zostaw w zamrażarce monetę
  4. Lada dzień zniesiony zostanie bardzo uciążliwy zakaz. Wielu Polaków odetchnie z ulgą
  5. Tragiczny finał rodzinnego spotkania. Kilkanaście osób w szpitalu, jedna walczy o życie
  6. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Setki zatruć i śmiertelne przypadki

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News