Pierwsze Komunie Święte odwołane na czas nieokreślony. Wiele rodzin będzie miało poważne problemy

Pierwsze Komunie Święte odwołane na czas nieokreślony. Wiele rodzin będzie miało poważne problemy Źródło: pixabay vixrealitum

Pierwsza Komunia Święta w związku z obecną sytuacją w kraju została odwołana na czas nieokreślony. Wiele rodzin może spotkać się z poważnymi problemami, które pojawią się po podjęciu takiej decyzji w parafii.

Pierwsza Komunia Święta zazwyczaj odbywa się w polskich kościołach na początku maja. Jest to czas, by dzieci przystąpiły do kolejnego sakramentu przyjęcia eucharystii. W związku z sytuacją epidemiczną w kraju i na świecie pojawiło się pytanie, czy w tym roku odbędą się ceremonie. W jednym z polskich miast już decyzja została podjęta, wiadomo, że komunie w terminie się nie odbędą. 

Pierwsza Komunia Święta została odwołana na czas nieokreślony 

W związku z ryzykiem zarażenia koronawirusem w Polsce wszystkie zgromadzenia powyżej 50 osób zostały zakazane. Ma to związek z walką, by wirus nie rozprzestrzeniał się. Sytuacja ta sprawiła, że wiele rodziców zaczęło się zastanawiać, czy uroczystością związane z Pierwszą Komunią odbędą się w zaplanowanym terminie. 

Zgodnie z wiadomościami, które przekazali polscy politycy, uczniowie do szkół wrócą najwcześniej po Świętach Wielkanocnych, które odbędą się w połowie kwietnia. Do tego czasu uczniowie zobligowani są do uczęszczania na lekcje online oraz do wykonywania zadań za pośrednictwem sieci. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pierwsza Komunia Święta jest dla rodziców ważnym tematem. Nie od dziś wiadomo, że uroczystości zmieniły się i dziś z okazji przyjęcia sakramentu, urządzane są przyjęcia w wynajętych salach, które niosą za sobą duże koszty. Rodzice dzieci z parafii w Szczecinie już dowiedzieli się, że Pierwsza Komunia Święta ich dzieci nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. 

Pierwsza Komunia Święta w Szczecinie zostanie przesunięta 

Sebastian Wierciak, reporter TOK FM ze Szczecina podzielił się w mediach społecznościowych doniesieniami, że uroczystość została zawieszona do odwołania zakazu przebywania w grupach powyżej 50 osób. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażenie potwierdzono u 12-latki. Dziewczynka jest w stanie krytycznym

2. Lekarze dostaną wytyczne, których zakażonych nie ratować. Druzgocące doniesienia z zagranicznego kraju

Konferencja Episkopatu Polski wciąż obserwuje sytuację, która dzieje się w kraju i nie podała żadnych wytycznych odnośnie do terminu komunii, bierzmowania czy przyjmowania innych sakramentów. Duchowni bacznie przyglądają się rozwojowi sytuacji związanej z koronawirusem i na bieżąco będą informować o ewentualnych zmianach terminów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ponad 30 nowych przypadków koronawirusa. Ilość ofiar śmiertelnych również rośnie
  2. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom
  3. Przyłapali Kaczyńską na gorącym uczynku. Ręce opadają na widok, co wyrabia w trakcie kwarantanny
  4. Niemożliwe. Ksiądz jeździ po mieście i błogosławi Polaków, w ten sposób chce przegnać koronawirusa [NAGRANIE]
  5. Pandemia przyspiesza w dużym tempie. WHO podało niepokojące dane, najgorsze dopiero przed nami
  6. Liść laurowy jest nie tylko jedną z najzdrowszych przypraw świata. Ma też inne super działanie

źródło: wp

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News