Nowe ognisko koronawirusa. Ksiądz podczas Pierwszej Komunii zakaził 19 osób, w tym 12 dzieci

Nowe ognisko koronawirusa. Ksiądz podczas Pierwszej Komunii zakaził 19 osób, w tym 12 dzieci Źródło: Pixabay.com RobertCheaib

Pierwsza Komunia Św. w polskiej miejscowości zakończyła się dramatycznie - 19 osób zostało zarażonych koronawirusem, w tym 12 dzieci. Źródłem zakażenia miał być proboszcz parafii, liczba wykrytych przypadków nie jest ostateczna.

Pierwsza Komunia Św. zakończyła się powstaniem nowego ogniska zakażeń w Polsce, liczba zarażonych może jeszcze wzrosnąć. Do tej pory sanepid potwierdził obecność wirusa SARS-CoV-2 u 19 osób, w tym 12 dzieci. Źródłem zakażenia miał być proboszcz parafii, który odprawiał ceremonię.

Pierwsza Komunia - nowe ognisko zakażeń w Polsce

Na początku lipca sanepid ogłosił, że pilnie poszukuje osób biorących udział w uroczystościach kościelnych w parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Koninie. U księdza proboszcza potwierdzono zakażenie koronawirusem, przedtem udzielał wiernym m.in. sakramentu komunii podczas kościelnej ceremonii.

Sanepid w powiecie limanowskim wykonał 122 testy wśród osób, które 25 i 26 czerwca 2020 roku wzięły udział w uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w Koninie. Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 19 badanych, w tym 12 dzieci. 

- Osoby z pozytywnym wynikiem są obecnie kontaktowane z lekarzami chorób zakaźnych ze szpitali jednoimiennych w Krakowie. Muszą być przez nich skonsultowane - przekazała Renata Tokarska, powiatowy inspektor sanitarny w Limanowej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po uroczystości Pierwszej Komunii Św. w Koninie sanepid potwierdził zakażenie koronawirusem u 19 osób

Jak przekazała "Gazeta Wyborcza", ostateczna liczba zakażonych po Pierwszej Komunii Świętej w Koninie może jeszcze wzrosnąć. Wierni kontaktowali się w ostatnim czasie z innymi osobami, a jedno z dzieci jechało na wycieczkę autokarową, która została przerwana decyzją sanepidu.

Dzisiaj grzeje: 1. Trąba powietrzna nad Bałtykiem. Żywioł uderzył z całą siłą, ogromne zniszczenia i ranni
2. Agata Duda zwróciła się z ważnym apelem do wszystkich kobiet. Każda Polka powinna go przeczytać

Do tej pory w Polsce potwierdzono ponad 37 tysięcy zakażeń koronawirusem, a 1562 osób zmarło w wyniku rozwinięcia się choroby COVID-19. Na świecie łączna liczba chorych przekroczyła już ponad 12 milionów, a śmierć poniosło ponad pół miliona pacjentów. Aktualnie pandemia najszybciej rozwija się w Stanach Zjednoczonych oraz Brazylii, tuż za nimi znajdują się Indie oraz Rosja.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie wyrzucaj łupin po bobie. Są niewiarygodnie cenne
  2. Kamera nagrała bardzo dziwne zachowanie Roberta Lewandowskiego. Gdy wskazał na Anię, wszystkich zatkało (WIDEO)
  3. Zastrzelił żonę, bo miała romans z księdzem? Media dotarły do wstrząsających szczegółów zbrodni
  4. Mama z synem patrzyli na śmierć taty i córki, nie mogli nic zrobić. Tragiczne informacje z południowej Polski
  5. Porażające sceny w polskim mieście. Wystarczyła minuta, z warzywniaka nic nie zostało, mamy nagranie
  6. Agata Duda nagle podeszła do mikrofonu. Zabrała głos za męża, zwróciła się też do jego przeciwnika

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News