Chociaż obsada stanowisk ministerialnych pozostaje niezmienna, już niebawem może dojść do istotnych zmian w resorcie sprawiedliwości. Wszystko przez niefortunną wypowiedź jednego z pracowników MSZ. To może być pierwsza dymisja w rządzie nowego premiera.

Szef gabinetu ministra Waszczykowskiego, Jan Parys podczas debaty w klubie Ronina, czyli warszawskim salonie dyskusyjnym, stwierdził, że „nie jest tak, że istnienie Ukrainy jest niezbędnym warunkiem istnienia wolnej Polski”.

ZOBACZ TAKŻE: Festiwal wyuzdania. Kornel Morawiecki ma żonę i dwie kochanki

Pierwsza dymisja wisi w powietrzu?

Słowa Parysa rzekomo nie spodobały się na Nowogrodzkiej, a los polityka wisi na włosku. Całość wypowiedzi szefa gabinetu ministra spraw zagranicznych brzmiała następująco:

– Chcę powiedzieć jasno, że silna niepodległa Ukraina jest ważna dla Polski, natomiast to nie jest tak, że istnienie Ukrainy jest niezbędnym warunkiem istnienia wolnej Polski – dlatego, że Polska jest piątym krajem w Unii po odejściu Wielkiej Brytanii, Polska jest w NATO i UE, jest głównym krajem flanki wschodniej i będzie istnieć niezależnie od tego, co się dzieje na Ukrainie, czy tam sytuacja jest lepsza czy gorsza. Oczywiście dla nas jest lepiej, jeżeli tam jest demokracja, jeżeli tam jest silne państwo, normalne, sprawne. Natomiast nie mamy wpływu na to, jaka będzie polityka ukraińska, bo o tym decydują ludzie w Kijowie. Trudno, prawda? – powiedział Parys w klubie Ronina.

ZOBACZ TAKŻE: Ależ szok! Ujawniono teczkę Morawieckiego, to go ZNISZCZY

Morawiecki jest wściekły

Nowy premier Mateusz Morawiecki od początku ma plan poprawy stosunków z naszymi sąsiadami. Wprawdzie szczególnie na sercu leżą mu stosunki z Unią Europejską, jednak także zbliżająca się do niej Ukraina jest dla nas fundamentalnym sojusznikiem.

Dlatego poważnie jest rozważana pierwsza dymisja w nowym rządzie. Ma ona dotyczyć właśnie Parysa, który swoimi słowami rozwścieczył nie tylko opinię publiczną na Ukrainie, ale także najważniejszych polityków w Polsce. Wśród zirytowanych wypowiedzią Parysa prócz Kaczyńskiego, z pewnością jest także nowy szef rządu, Mateusz Morawiecki.

Źródło: polityka.pl

Najbardziej bulwersujące fakty o Antonim Macierewiczu


Internauci komentują zmianę premiera. Jest ostro! [MEMY]

...

Zobacz również