W ostatnich tygodniach żona prezydenta Dudy, Agata Duda była krytykowana za unikanie publicznych wystąpień oraz niewypełnianie obowiązków Pierwszej Damy. Jak się okazuje to nie do końca prawda, ponieważ Konrhausen-Duda udziela się w pewnych dziedzinach, jednak bez blasku flaszy i kamer.

Jak poinformował jakiś czas temu na swoim profilu społecznościowym jeden z ośrodków dla uzależnionej młodzieży z Cholewianki, podopiecznych odwiedziła Pierwsza Dama.

 – Nie stwarzała dystansu. Odpowiadała na ich pytania. Jak ciepła i dobra ciocia. Obiecała też zastanowić się, jak można by pomóc ośrodkowi i zaprosiła jego podopiecznych do Pałacu Prezydenckiego na czerwcową wycieczkę – relacjonuje wizytę Pierwszej Damy inicjatorka spotkania, modelka Ilona Felicjańska.

Jak dodała Felicjańska, szybka ocena żony prezydenta przez media i ludzi była pochopna, ponieważ Pierwsza Dama „pomaga po cichu”.

Ośrodek Rehabilitacyjny dla Uzależnionych od Substancji Psychoaktywnych w Cholewiance funkcjonuje od 2007 roku, dając kilkunastoletnim dzieciom możliwość uczestniczenia w terapii uzależnień oraz ukończenia edukacji. Aktualnie w placówce leczy się 30 osób w wieku od 13 do 18 lat.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: fakt / prezydent.pl

...

Zobacz również