Pierwsza Dama Syrii ma raka piersi. Cały świat przesyła wyrazy współczucia

Pierwsza Dama Syrii ma raka piersi. Cały świat przesyła wyrazy współczucia

Pierwsza Dama ma raka - ta wiadomość obiegła cały kraj i powoli dociera do reszty świata. Żona prezydenta pokazała w mediach społecznościowych zdjęcie, na których siedzi razem z mężem w szpitalu i przyjmuje kroplówkę. Ta śmiertelna choroba może ich zniszczyć.

Pierwsza Dama Syrii, Asma al Assad przyznała się do raka piersi. W jej państwie, podobnie jak w wielu innych sąsiednich krajach arabskich, tego typu choroba jest tematem tabu. Tym bardziej zaskakujące jest jej szczere wyznanie. - Z siłą, pewnością siebie i wiarą pierwsza dama, Asma al-Assad, rozpoczęła wstępną fazę leczenia złośliwego guza piersi będącego we wczesnym stadium - napisało biuro prasowe prezydenta na portalach społecznościowych.

Choć przyznano, że rak piersi jest we wczesnym stadium, być może Asmę al Assad czeka mastektomia, czyli zabieg amputacji piersi. Choć z punktu widzenia tamtejszej religii jest to zabieg kontrowersyjny, to wciąż aż 80% kobiet z rakiem piersi decyduje się na usunięcie jednej lub obu piersi.

Pierwsza Dama ma raka. Opublikowała zdjęcie ze szpitala

Opublikowane na Instagramie, Twitterze i Facebooku zdjęcie ze szpitala porusza serce. Widać na nim, że jej mąż bardzo wspiera kobietę w chorobie. Asma przyjmuje kroplówkę i cierpliwie czeka na dalsze badania. Magazyn "Vogue" określił Asmę jeszcze przed wybuchem wojny w 2011 roku jako "różę pustyni". Obecnie sytuacja w Syrii jest bardzo napięta, a Pierwsza Dama często poddawana zostaje krytyce - głównie ze względu na jej bierność i brak reakcji podczas krwawych zamieszek. Stara się naprawić swój wizerunek, m.in. wizytami w szpitalach oraz obecnością na imprezach społecznościowych i edukacyjnych. fot. FacebookZOBACZ TAKŻE:
  1. Amerykańskie media ujawniają. Stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego jest tragiczny
  2. Ogromny smutek w Wielkiej Brytanii. Księżna poroniła
  3. Lech Kaczyński w "Wiadomościach" TVP. Widzowie w szoku
  4. Kontrowersyjne słowa gwiazdy TVN. "Naturalne futra nigdy nie będą passe"
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News