Pierwsza Dama ma raka – ta wiadomość obiegła cały kraj i powoli dociera do reszty świata. Żona prezydenta pokazała w mediach społecznościowych zdjęcie, na których siedzi razem z mężem w szpitalu i przyjmuje kroplówkę. Ta śmiertelna choroba może ich zniszczyć.

Pierwsza Dama Syrii, Asma al Assad przyznała się do raka piersi. W jej państwie, podobnie jak w wielu innych sąsiednich krajach arabskich, tego typu choroba jest tematem tabu. Tym bardziej zaskakujące jest jej szczere wyznanie.

– Z siłą, pewnością siebie i wiarą pierwsza dama, Asma al-Assad, rozpoczęła wstępną fazę leczenia złośliwego guza piersi będącego we wczesnym stadium – napisało biuro prasowe prezydenta na portalach społecznościowych.

Choć przyznano, że rak piersi jest we wczesnym stadium, być może Asmę al Assad czeka mastektomia, czyli zabieg amputacji piersi. Choć z punktu widzenia tamtejszej religii jest to zabieg kontrowersyjny, to wciąż aż 80% kobiet z rakiem piersi decyduje się na usunięcie jednej lub obu piersi.

Pierwsza Dama ma raka. Opublikowała zdjęcie ze szpitala

Opublikowane na Instagramie, Twitterze i Facebooku zdjęcie ze szpitala porusza serce. Widać na nim, że jej mąż bardzo wspiera kobietę w chorobie. Asma przyjmuje kroplówkę i cierpliwie czeka na dalsze badania.

Magazyn „Vogue” określił Asmę jeszcze przed wybuchem wojny w 2011 roku jako „różę pustyni”. Obecnie sytuacja w Syrii jest bardzo napięta, a Pierwsza Dama często poddawana zostaje krytyce – głównie ze względu na jej bierność i brak reakcji podczas krwawych zamieszek. Stara się naprawić swój wizerunek, m.in. wizytami w szpitalach oraz obecnością na imprezach społecznościowych i edukacyjnych.

fot. Facebook

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Amerykańskie media ujawniają. Stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego jest tragiczny
  2. Ogromny smutek w Wielkiej Brytanii. Księżna poroniła
  3. Lech Kaczyński w „Wiadomościach” TVP. Widzowie w szoku
  4. Kontrowersyjne słowa gwiazdy TVN. „Naturalne futra nigdy nie będą passe”

Nie chcesz mieć raka? Jedz TE rzeczy! [ZDJĘCIA]

8 skutków palenia, których nie przewidziałeś [ZDJĘCIA]

Zobacz również