Świat jeszcze nie pozbierał się po wyborach w USA i niespodziewanym wyborze na prezydenta Donalda Trumpa, a już wyborcy demokratów apelują do władz Partii Demokratycznej. Chcą, by za 4 lata, w 2020 roku, z ramienia partii wystartowała Michelle Obama, żona obecnie urzędującego prezydenta, Baracka Obamy.

Głosy popierające start Michelle Obamy w następnych wyborach prezydenckich pojawiły się tuż po ogłoszeniu wygranej Donalda Trumpa. Demokraci przypomnieli sobie bowiem, wystąpienia pierwszej damy, które miały porwać ich podczas kolejnych wieców wyborczych Clinton.

Amerykańskie media szczególnie wysoko oceniły przemówienie Michelle Obamy, które wygłosiła w Manchester w stanie New Hampshire, a które było kolejnym wyrazem poparcia dla Clinton. Dziennikarze stwierdzili, że jest to „majstersztyk” i „wzór dla innych mówców”.

Jednak już wcześniej pani Obama miała przejawiać swoją „smykałkę do polityki”. Wielu demokratów komentowało już kilka miesięcy wcześniej, że to Michelle Obama jest główną twarzą kampanii Clinton i to jej praca ciągnie byłą sekretarz do Białego Domu.

Wrażenie, jakie zrobiła na demokratach, widać już dziś. Hasztag #Michelle2020 zdobywa coraz większą popularność na Twitterze, a kolejni ludzie dołączają do grona zwolenników „prezydent Obamy”.

 – Miejmy nadzieję, że się zdecyduje. Że po 4 latach Trumpa, to ona wygra wybory w 2020 roku! – napisał na Twitterze Ian Skinkins.

 – Nie musiałaby mieć kampanii, wystarczyłoby, gdyby tylko wyszła, powiedziała kilka słów i już. Ma zwycięstwo – stwierdziła w tweecie Rose Ellen Dix.

 – Pierwsza kobieta na stanowisku prezydenta USA będzie ciemnoskóra. I będzie się nazywała Michelle Obama – podsumował użytkownik Twittera o nicku GStasi46.

Środowisko demokratów, które chce startu Michelle Obamy w wyborach prezydenckich w 2020 roku czeka na jej komentarz w tej sprawie. Sama Michelle jak dotąd bowiem na apele kierowane pod jej adresem nie odpowiedziała nic.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: natemat.pl
pt

...

Zobacz również