Pozornie zwykła złotówka z czasów PRL jest warta fortunę. Można za nią dostać nawet 1500 złotych

Pozornie zwykła złotówka z czasów PRL jest warta fortunę. Można za nią dostać nawet 1500 złotych Źródło: YouTube.com Gabinet Numizmatyczny D. Marciniak

Pieniądze z czasów PRL-u pamięta jeszcze sporo osób, które korzystały z nich na co dzień. Jak się okazuje pozornie zwykła złotówka może być warta małą fortunę. Sprawdź czy przypadkiem nie masz jej jeszcze gdzieś ukrytej w domu, ponieważ według ekspertów można na niej zarobić nawet 1500 złotych. Chyba nikt nie narzekałby na dodatkowy zastrzyk gotówki.

Pieniądze z czasów PRL-u są bardzo cenione przez kolekcjonerów i chociaż wydaje się, że używane jeszcze do niedawna monety nie mogą być aż tak cenne, to prawda jest zupełnie inna. Nawet pozornie zwykła złotówka może okazać się cenna.

Cenne pieniądze z czasów PRL-u muszą mieć określone cechy

Pieniądze z czasów PRL-u wciąż są bardzo łatwe do znalezienia, jednak nawet pomimo tego mają one dużą wartość kolekcjonerską. Cenione przez numizmatyków monety charakteryzować muszą się jednak określonymi cechami, najdroższe będą oczywiście te zachowane w jak najlepszym stanie. Każde ślady użytkowania sprawiają, że wartość w oczach kolekcjonera spada, warto więc przejrzeć zakamarki swojego domu i sprawdzić czy nie ukrywa się w nim złotówka z 1957 roku, to właśnie ona warta jest aż 1500 złotych. W serwisie YouTube na kanale Gabinetu Numizmatycznego D. Marciniaka wytłumaczone zostało dlaczego właśnie pozornie zwykła złotówka z czasów PRL jest warta fortunę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Powód jej wartości wydaje się bardzo prosty

Moneta 1 złoty z 1957 roku to kolejny przykład, że pieniądze z czasów PRL-u mogą zagwarantować nam zastrzyk niespodziewanej gotówki. Przedstawiana na filmie na pozór zwykła moneta zapadła w pamięci wielu osób, gdyż była powszechnie stosowana w obiegu. Według tabeli wartości monet, to właśnie ta złotówka, która poszczycić się może naprawdę dużym nakładem warta może być aż 1500 złotych, jeśli zachowana jest w dobrym stanie. W czasie kiedy się pojawiła ówcześni kolekcjonerzy nie zwracali na niej większej uwagi, gdyż poza sporym nakładem wykonana była także z niezbyt trwałego materiału.

Dzisiaj grzeje: 1. Zacznie się już dzisiaj w nocy, będzie niebezpiecznie. Służby ostrzegają, pojawiły się zalecenia, by zostać w domu

2. Wczesne objawy cukrzycy. Pacjenci często ich niedostrzegają

3. Ogłoszono właśnie kolejną nieoczekiwaną dymisję w rządzie po Szumowskim. Nikt się jej nie spodziewał

Trudno znaleźć ją w dobrym stanie

Złotówka z 1957 roku często ma startego orła, a to sprawia, że staje się praktycznie bezwartościowa. Powszechność uszkodzonych monet jest tak duża, gdyż wykonana została z aluminium. Materiał ten nie jest zbyt wytrzymały, ale wciąż istnieje możliwość, że masz w swoim domu świetnie zachowany okaz. Warto sprawdzić czy nie chowasz w zakamarkach małej fortuny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Morawiecki nie pozostawił złudzeń. Pod koniec tygodnia Polskę czekają zmiany
  2. Bardzo dziwne nagranie z Kingą Dudą opublikowane przez anonimową osobę. Co tam się wydarzyło?
  3. Najgorsze informacje, jakie mógł sobie Kościół w Polsce wyobrazić. Opublikowano druzgocące dokumenty
  4. Właśnie poinformowano, nie żyje polski polityk. Zmarł nagle w młodym wieku
  5. Zamiast podwyżek grosze. Emeryci mogą pomarzyć o pieniądzach, które dostać mieli politycy

Źródło: YouTube Gabinet Numizmatyczny D. Marciniak

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News