Setki rodzin będzie musiało oddać pieniądze z 500+

Setki rodzin będzie musiało oddać pieniądze z 500+ Źródło:

Urzędnicy zaczynają zabierać rodzinom wcześniej przyznane świadczenia w ramach programu "500+". Wiele rodzin zostanie zmuszone do tego, by zwróciły pieniądze z 500+.

Okazuje się, że setki rodzin otrzymały 500 plus wbrew przepisom. Teraz urzędnicy zabrali się za weryfikację przyznanych świadczeń. Osoby, które otrzymały je niezgodnie z zasadami, nie tylko stracą comiesięczne wpłaty, ale będą musiały oddać pieniądze, które otrzymali wcześniej.

Nie zgłaszali uzyskania dochodu lub podjęcia zatrudnienia

ZOBACZ TAKŻE: Rewolucja w 500+. Morawiecki mówi o ZABRANIU... Okazuje się, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest niedbałość bądź po prostu zwykła kłamliwość samych beneficjentów. Jak czytamy, konieczność zwrócenia środków z 500+ wynika z tego, że niektóre rodziny nie zgłosiły faktu podjęcia zatrudnienia, albo nie poinformowały o uzyskanym dochodzie. W samym tylko województwie świętokrzyskim urzędnicy przewidują zwroty o łącznej wartości pół miliona złotych. - Stan należności z tytułu nienależnie pobranych świadczeń wychowawczych w województwie świętokrzyskim na ostatni dzień miesiąca grudnia 2017 roku wyniósł 454 159 złotych - powiedziała rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego. ZOBACZ TAKŻE: Oficjalnie! Od 2018 rusza nowy program ważny niczym 500+ Większość niezasadnie przyznanych środków dotyczy rodziny, które pobrały pieniądze na pierwsze dziecko.  - Najczęstszymi przyczynami zwrotu pieniędzy są: niezgłaszanie faktu podjęcia zatrudnienia lub niezgłaszanie faktu uzyskania dochodu - mówi rzecznik prasowa. Źródło: wiadomosci.onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News