Tego PiS nie chciało ujawniać. Do Europy brakuje nam aż 60 lat

Tego PiS nie chciało ujawniać. Do Europy brakuje nam aż 60 lat

Pieniądze to rzecz, o którą często Polacy toczą polityczne boje. Zawsze jednak w jednej kwestii się zgadzają - jest ich za mało. Jednej rzeczy PiS nie chciał ujawniać. Do Europy brakuje nam aż 60 lat. To bardzo dużo, prawie 3 pokolenia. Czy rząd ma jakiś plan, aby dogonić resztę państw Unii Europejskiej?

Pieniądze są rzeczą, o którą Polacy starają się walczyć z każdym rządem. Podwyżki płac to coś, co cieszy każdego z nas. Również obniżki podatków bardzo nas interesują. Rząd Prawa i Sprawiedliwości coś jednak ukrywa. Nie chce ujawnić, że do Europy brakuje nam aż 60 lat. Polska wiele wycierpiała. Najpierw ciągłe wojny w czasach I Rzeczpospolitej, później 123 lata wyniszczających zaborów. Niemcy, Austria i Rosja podzieliły się naszym krajem i eksploatowały, jak tylko się da. Kiedy już w końcu odzyskaliśmy wolność, naszym krajem targały konflikty i kryzysy światowe. Późniejsza II wojna światowa ponowne odcisnęła swoje piętno na naszym kraju, aż w końcu komunizm zdestabilizował gospodarkę Polski. Te wszystkie lata konfliktów i kryzysów spowodowały, że jesteśmy daleko w tyle za innymi krajami Unii Europejskiej. Podczas gdy w wiele państw Zachodnich USA pakowało masę pieniędzy na odbudowę, my walczyliśmy ze skutkami gospodarki centralnie planowanej. Teraz będąc we wspólnocie, próbujemy dogonić pozostałe państwa. Po części nam się to udaje, ale nie jest to tak, jak byśmy tego chcieli.

Pieniądze Polaków

Według ekspertów brakuje nam aż 60 lat do wielu państw z Unii Europejskiej. To prawie 3 pokolenia. Szczególnie widać to po zarobkach. Średnie wynagrodzenie w Polsce wynosi około 1 tysiąca euro, podczas gdy na zachodzie jest to 3 tysiące euro. Jacek Kowalczyk, dyrektor marketingu i PR w firmie Grant Thornton International Ltd. mówi, że za taką kwotę Polak jest w stanie kupić około 180 biletów do kina a Europejczyk aż 400.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Najniższe średnie wynagrodzenie otrzymuje się w Bułgarii, bo wynosi około 500 euro. Mimo to płace Polaków cały czas rosną. Ostatnio rząd podniósł ją do 2250 zł co daje "na rękę" ok. 1634 zł. Według statystyk przeciętny Polak jest w stanie za tyle wyżyć. Niestety statystyki nie uwzględniają tego, że czynsz mieszkania stale może rosnąć oraz rachunki za prąd i gaz. Człowiek musi mieć co jeść, ale także potrzebne mu są ubrania i czasem musi mieć chwile przyjemności, a na to już może nie starczyć.  1. Polacy w furii! PiS wycofuje się z kolejnej obietnicy
  2. Bachleda-Curuś uciekła z Polski! Powód sprawi, że opadną wam szczęki
  3. Witold Pyrkosz: Seriale były jego drugim życiem, pełna lista hitów aktora
  4. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
  5. ZNAKI ZODIAKU, które są największymi leniuchami. Kochają spać
Następny artykuł