Pieniądze od rządu zasilą portfele Polaków. Niespodziewana podwyżka!

Pieniądze od rządu zasilą portfele Polaków. Niespodziewana podwyżka!

Pieniądze od rządu są jedną z flagowych strategii przed wyborami. Nic więc dziwnego, że przed nadchodzącymi - samorządowymi masowo pojawiają się rozwiązania mające na celu powiększenie objętości portfeli Polaków. Co tym razem zaproponował rząd Prawa i Sprawiedliwości?

Pieniądze od rządu od nowego roku mają zostać przekazane na podwyższenie płacy minimalnej. Zapowiedź nowego planu ogłosiło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Dotychczas na polityków naciskały związki zawodowe, które nie były usatysfakcjonowane kwotą 2100 złotych brutto. W czerwcu rząd zaproponował podniesienie kwoty o 120 złotych. Solidarność i OPZZ nie były jednak zadowolone z tej sumy, broniąc tych, którzy za swoją pracę otrzymują niewystarczające do utrzymania się zarobki.

Dodatkowe pieniądze od rządu. Kto może liczyć na zwiększenie pensji?

Burza trwająca wokół podwyższenia płacy minimalnej trwa od wielu lat. Zdaniem związków zawodowych, Polacy wciąż zarabiają za mało. Przed wyborami samorządowymi politycy postanowili załagodzić dyskusję i podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy padła kolejna obietnica przekazania środków. Pieniądze od rządu nagle znalazły się w budżecie państwa. Istotnym staje się fakt, iż spory trwające wokół zarobków Polaków niepotrzebnie mogłyby zakłócić kampanię wyborczą PiS-u. W rozpoczynającym się wyścigu po miejsca w samorządach, rząd postanowił rozpocząć dyskusję na temat płacy minimalnej. - Jest deklaracja, że ta kwota będzie wyższa. Jaka? To ustali Rada Ministrów - mówił w rozmowie z RMF FM wiceminister pracy Stanisław Szwed. Jak ustaliła redakcja RMF FM, według nieoficjalnych danych, podwyżka ma wynosić... 35 złotych więcej niż zakładał PiS. Podsumowując, do płacy minimalnej będzie można doliczyć 155 złotych brutto. Związkowcy, słysząc o kwocie, którą zaproponował rząd, nadal zgłaszają zaniepokojenie. Ich zdaniem, Polacy powinni zarabiać znacznie więcej. Nie wiadomo, kiedy dokładnie, jeśli w ogóle, rząd chciałby wdrożyć nowe standardy.  1. Bank w Polsce szuka takich osób. Mają dla nich pieniądze
  2. Politycy PiS panikują! "Macierewicz nas wszystkich powsadza"
  3. Nowy spot PiS to hit internetu. Internauci duszą się ze śmiechu
Następny artykuł