Pieniądze od rządu okazały się pułapką! Wyborcy wściekli na PiS

Pieniądze od rządu okazały się pułapką! Wyborcy wściekli na PiS

Pieniądze od rządu, kolejne świadczenia i pomoce materialne - to wszystko, to główny sposób na wywieranie pozytywnego wrażenia na wyborcach. PiS jednak popełnił tragiczny błąd, przez co program Mieszkanie Plus okazał się pułapką. Wyborcy nie mogą uwierzyć, że się w to wpakowali.

Mieszkanie Plus miał być kolejnym przełomowym programem PiS-u, podobnie jak słynne 500 plus czy 300 plus na wyprawkę szkolną. Jak się jednak okazuje, każdy z tych programów ma wiele wad, które skutecznie umniejszają zalety. Dodatkowe pieniądze od rządu zachęcają Polaków (zwłaszcza kobiety) do porzucenia dotychczasowej słabo płatnej pracy na rzecz pobierania świadczeń i zasiłków. Jaki jest jednak problem nowo wybudowanych lokali?

Jak działa Mieszkanie Plus?

W Polsce deficyt mieszkań jest ogromny, a ich ceny w dużych miastach wzrastają do niewyobrażalnych sum. W samej Warszawie ciężko wynająć kawalerkę za mniej niż 2000 złotych z opłatami, co dla wielu młodych, rozpoczynających karierę ludzi jest całym wynagrodzeniem. Rząd PiS postanowił zlikwidować problem zarówno deficytu mieszkań, jak i ich wysokich cen. W założeniu programu Mieszkanie Plus jest budowa trzech milionów mieszkań na terenie całego kraju. Na ten cel założono wstępnie 10 lat. Najemca mieszkania wybudowanego w ramach programu będzie otrzymywał dopłaty do czynszu - przede wszystkim osoby o słabej sytuacji finansowej oraz rodziny wielodzietne. Program nie zakłada żadnych ograniczeń wiekowych - każdy może skorzystać. Parametry brane pod uwagę przy wyborze lokatora to przede wszystkim ilość dzieci, stan majątkowy, praca w określonym zawodzie na terenie gminy oraz miejsce odprowadzania podatku.

Najpierw pieniądze od rządu, teraz katastrofa z Mieszkanie Plus! "Pękające ściany, wysokie ceny"

Jak się jednak okazuje, obiecujące cele programu okazały się niedoprecyzowane. Przede wszystkim nie założono, że budowa mieszkań w tak krótkim czasie może doprowadzić do oddania ich w złym stanie. Już teraz mieszkańcy w Jarocinie, którzy załapali się na program, narzekają na złe warunki mieszkaniowe. - To bardzo niefortunna inwestycja. Po pierwsze, ludzi postawiono po trochu pod ścianą, jeżeli chodzi o koszty utrzymania lokalu, o których wcześniej nie uprzedzano: chodzi o ogrzewanie gazowe, zarówno wody, jak i samego mieszkania. Gaz znacznie podnosi koszt utrzymania i administrowania całą instalacją - mówi Maciej Górka, analityk HomeBroker.pl dla portalu INNPoland. Podkreśla również, że budynki budowano w pośpiechu, przez co jakość "jest jaka jest". Jarocin ponad to znajduje się dość daleko od większych miast, jak Poznań czy Ostrów Wielkopolski, które mogłyby być źródłem pracy dla lokatorów.

PRZECZYTAJ: Nagła decyzja zdesperowanego Owsiaka! Uczestnicy festiwalu zagrożeni

PRZECZYTAJ: Masz kredyt w tym banku? Możesz skończyć z potężnym długiem

PRZECZYTAJ: Psi dramat na polskiej ulicy! Agresywny pitbull rzucił się na kobietę i jej psa

500 plus Fot. Flickr
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News