Dostaniemy nowe pieniądze od rządu! To będą bajońskie sumy

Dostaniemy nowe pieniądze od rządu! To będą bajońskie sumy

Pieniądze od rządu to temat, który na ogół cieszy Polaków. Podczas niedzielnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości Mateusz Morawiecki zapowiedział realizację zapowiadanego od miesięcy programu wsparcia rodzin posiadających domy jednorodzinne. Wiemy już, kto może uzyskać duże pieniądze na modernizację domu!

Pieniądze od rządu to jeden z pomysłów PiS na pozyskanie głosów w nadchodzących wyborach samorządowych. Od kilku miesięcy premier i jego ministrowie zapowiadali wsparcie rodzin z domów jednorodzinnych poprzez rozmaite dofinansowania: pożyczki, dotacje i ulgi na termomodernizacje. Robocza nazwa projektu to: "Ciepły dom". Zaproponowane sumy wyglądają naprawdę imponująco.

Masz dom jednorodzinny? Możesz dostać dodatkowe pieniądze od rządu!

Warto przybliżyć, co pod nazwą termomodernizacja rozumie PiS. Chodzi o wymianę okien, docieplenie budynków czy wymianę pieców grzewczych. Jeśli zdecydujesz się na renowację domu, a jesteś osobą fizyczną posiadającą dom jednorodzinny, możesz ubiegać się o zwrot kosztów przeprowadzonych prac. Dbanie o czyste powietrze, poprzez zmianę sposobu ocieplania budynku wiąże się z innym programem - "Czyste powietrze". Na ten cel, rząd chce przeznaczyć aż 103 mld złotych do wydania w latach: 2018-2029. Koszty inwestycji zostaną zwrócone od 40 procent do... aż 90! Z wyliczeń specjalistów PiS, którzy przygotowali szkic programu, wynika, że pieniądze od rządu uzyska niemal 3 mln domów. By poprawnie dopełnić formalności w gminach będą prowadzone szkolenia. Dofinansowanie obejmie wszystkich tych, którzy zdecydują się na walkę ze smogiem. Najpierw trzeba będzie zainwestować, by później walczyć o zwrot kosztów. Wśród obietnic PiS, które lawinowo spływają przed startem wyborów samorządowych, widać odpowiedź na zapotrzebowanie Polaków. Od dawna problem smogu, w okresie jesienno-zimowym, stanowi bolączkę nie tylko ekologów i samorządowców, ale również polityków z centrali. Brak realnych rozwiązań, których konsekwencje odczuwa niemal każdy z nas, pchnął partię do poszukiwania nowych sposobów na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Czy finalnie, pieniądze od rządu znajdą się dla każdego Polaka, który zdecyduje się na wsparcie ochrony środowiska?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Giertych ujawnił wstrząsające kulisy rządów PiS! "Będziemy ich po mordach prać"
  2. Bank w Polsce szuka takich osób. Mają dla nich pieniądze
  3. Dramat setek tysięcy Polaków. 500 plus bezdusznie odebrane, Ty możesz być następny
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News