Rząd PiS przyznaje. Nigdy nie zobaczymy naszych pieniędzy!

Rząd PiS przyznaje. Nigdy nie zobaczymy naszych pieniędzy!

Każdy liczy na pieniądze od rządu, lecz nie każdy, z racji np. dziwacznych przepisów je otrzyma. Tak jest w przypadku wielu osób pracujących w najcięższych warunkach. Tysiące nigdy nie zobaczą owoców swojej trudnej pracy. 

Zasady otrzymywania emerytury i przeznaczania na nie środków finansowych są dosyć skomplikowane, a często także niesprawiedliwe. Dotyczy to szczególnie pracowników najcięższych zawodów jak hutników czy zatrudnionych w chłodniach. Wedle narzuconych przez państwo przepisów pracownicy takich zakładów mają prawo do wcześniejszej emerytury. Wiek odejścia z pracy zawodowej dla kobiet został ustalony na 55 lat, natomiast dla mężczyzn na 60 lat. Pracodawcy mają obowiązek odkładania 1,5 proc. miesięcznej pensji każdego pracownika na Fundusz Emerytur Pomostowych, z których wypłacane są wspomniane świadczenia. Jest jednak pewien problem, który naprawdę zastanawia swoją niesprawiedliwością.

Nie każdy dostanie pieniądze od rządu

Pieniądze, którymi dysponuje rząd RP, nie pochodzą oczywiście z jego własnej pracy, ale z pracy poddanych mu obywateli. Państwowy fundusz pomostówek jest doskonałą alternatywą dla zatrudnionych w prawdziwie ciężkich warunkach. Przywilej ten nie przysługuje jednak wszystkim, choć wszyscy za niego płacą. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" rząd przyznał już, że jedynie część zrzucających się na pomostówki, z nich nie skorzysta. Wynika to z przepisu, który mówi, iż świadczenie przysługuje jedynie zatrudnionym przed 1999 rokiem. Kuriozalne jest oczywiście to, że ktoś, kto pracuje niemal tyle samo lat, a uzyskał zatrudnienie kilka miesięcy później, choć pod przymusem odkładał pieniądze, nigdy ich nie zobaczy. Składki na Fundusz dotyczą dziś ponad ok. 270 tys. osób. Na ogół korzysta z nich jednak nie więcej niż 2,2 tys. Jak informuje "GW" taka sytuacja jest efektem niedouczenia w sprawie przepisów zarówno pracodawców jak i pracowników. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Stalowa Wola: wjechał traktorem do centrum handlowego, wyciągnął siekierę (VIDEO)
  2. Nie żyje obrzezana 10-latka. Tłumaczenie jej ojca doprowadza do szału
  3. Gwiazda TVN urodziła niepełnosprawne dziecko. Podjęła trudną decyzję
  4. Adoptowała szczeniaka. Po roku była w szoku, co z niego wyrosło
  5. Fani Cleo masturbują się do jej nowego teledysku!
Przykładowe środowisko pracy hutnika. Screenhsot: YouTube/Fabryki w Polsce Siedziba ZUS w Warszawie. Screenshot: Onet News Prezes ZUS Gertruda Uścińska podczas wykładu na KUL. Screenshot: YouTube/
Tv KUL - telewizja dla Ciebie! źródło: wyborcza.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News