Możesz zaoszczędzić ogromne pieniądze! Musisz się jednak pospieszyć, zostało już tylko 5 dni

Możesz zaoszczędzić ogromne pieniądze! Musisz się jednak pospieszyć, zostało już tylko 5 dni

Pieniądze dla Polaków? ZUS zdecydował, że świadczenia dla małych przedsiębiorców będą od teraz ustalone na innych zasadach. Aby zaoszczędzić należy się zgłosić natychmiast.

Pieniądze z zaoszczędzonych składek mają być plastrem na potrzeby małych przedsiębiorców. Ci, nierzadko muszą się borykać z szeregiem wyrzeczeń i biurokracją. Okazuje się, że dotychczasowe 1200 złotych - niezależne od przychodów - teraz ulega zmianie. Ważne jest, aby zgłosić się natychmiast do placówki.

Przedsiębiorcy mogą zaoszczędzić duże pieniądze. Co zrobić, aby płacić niższy ZUS?

Zgodnie z nowymi zasadami opłacania składek ZUS i NFZ przedsiębiorcy będą mogli nieco zaoszczędzić. Dotychczas musieli co miesiąc przeznaczać kwotę aż 1200 złotych. Ta nie była uzależniona od ich przychodów. Małe przedsiębiorstwa, których obrót był zmienny, mieli do tej pory problem, aby odłożyć odpowiednią kwotę na świadczenia. Aby skorzystać z nowych zasad należy się zgłosić do oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do 8 stycznia. Po tym terminie nie będzie możliwości ustalenia nowych zasad i przedsiębiorca będzie musiał płacić za składki dotychczasową kwotę. - Spora część przedsiębiorców może przeoczyć ten termin - mówi Jeremi Mordasewicz - doradca zarządu Konfederacji Lewiatan. Na miejscu należy złożyć odpowiednie dokumenty. Wypełniony druk ZUS ZWUA powinien wpłynąć przed terminem w odpowiedniej placówce. Można również skorzystać z platformy "ePłatnik", która ułatwia przedsiębiorcom współpracę z zakładem. Informacja pojawiła się stosunkowo niedawno. W mediach społecznościowych aktualizację i informację o terminach pojawiła się 30 grudnia. - Rzecznik MŚP Adam Abramowicz przypomina. Rejestracja przedsiębiorców uprawnionych do płacenia mniejszych składek ZUS tylko do 8 stycznia! Kto nie zrobi tego będzie mógł płacić składki na ubezpieczenie społeczne w kwocie proporcjonalnej do dochodów dopiero za rok - pojawiło się na profilu Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Ci, których nowe zasady będą dotyczyły zwracają uwagę, że określone terminy są trudne do pogodzenia z prywatnymi planami. Dla wielu przełom roku jest okresem urlopowym.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Część ludzi rzeczywiście może nie zauważyć tego, że mają na to tylko tydzień i przez to przeoczyć ten termin - dodaje Mordasiewicz. Jednak, aby skorzystać z nowych zasad należy spełnić kilka warunków. Nie można się rozliczać kartą podatkową, a mieć konto w zakładzie ubezpieczeń społecznych. Ponadto należy pamiętać o tym, aby firma musiała w 2018 roku działać dłużej niż 60 dni. Przedsiębiorcy o zmianach dowiadują się w rozmowach prywatnych i za pomocą mediów społecznościowych. Zgłaszają tym samym, że nie dostali odpowiednich wskazówek, jakie dokumenty przedłożyć, aż w końcu - kto jest upoważniony do skorzystania ze zmian.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Przepowiednie na 2019. PRZERAŻAJĄCE! Najgorsze dopiero przed nami?
  2. Kuba Wojewódzki żyje jak król! Gwiazdor ma spektakularne posiadłości
  3. Media: Najgłośniejszy polski sylwester to WIELKIE OSZUSTWO! Wszyscy Polacy zostali okłamani
  4. Rudi Schuberth żali się na swoją emeryturę. Ta kwota to ŻART!
  5. Koszmarny dramat polskich emerytów. Będziecie zdruzgotani
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News