Już od jutra Polacy dostaną po kilkaset złotych więcej. Wiadomo kto najbardziej zyska

Już od jutra Polacy dostaną po kilkaset złotych więcej. Wiadomo kto najbardziej zyska Źródło: Fot. Pixabay.com

Większe pieniądze w końcu trafią do kieszeni Polaków. Już wiadomo, że od jutra dostaniemy nawet po kilkaset złotych więcej. Jasne jest również, kto zyska dzięki temu najwięcej. Wiele osób bez wątpienia będzie zachwyconych tymi wiadomościami.

Pieniądze, które Polacy dostaną od nowego roku za swoją pracę, będą zdecydowanie wyższe. To z pewnością dobra informacja dla wszystkich, a zwłaszcza dla osób, które zarabiają najniższą krajową. Jak się okazuje, liczyć można aż na 350 zł podwyżki, co bez wątpienia wielu rodzinom ułatwi codzienne życie. 

Wiadomo również, kto zyska na tym najwięcej, bowiem już od jutra wprowadzane jest nie tylko wyższe minimalne wynagrodzenie, ale także nowa stawka godzinowa. Wzrośnie też wsparcie dla osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. Bez wątpienia wiele grup zawodowych oraz społecznych ma powody do radości. 

Większe pieniądze trafią do kieszeni Polaków

Już od jutra o 350 zł wzrasta minimalne wynagrodzenie i ostatecznie wyniesie 2600 zł oraz stawka godzinowa, która wynosić będzie 17 zł/h. 

- Wzrost minimalnego wynagrodzenia wpłynie pozytywnie na sytuację finansową gospodarstw domowych. W porównaniu z rokiem 2015 płaca minimalna wzrośnie o 850 zł, to wzrost prawie o połowę w ciągu ostatnich pięciu lat - mówi Marlena Maląg, szefowa MRPiPS. 

To również 49,7% przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej, prognozowanego na 2020 rok. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Większe pieniądze będą należały się również pracownikom pobierającym wynagrodzenie w rozliczeniu godzinowym. Nowa stawka wynosić ma już od jutra 17 zł, czyli o 2,30 zł więcej niż w 2019 roku. Jak można się domyślić, najwięcej na tegorocznych podwyżkach zyskają bez wątpienia osoby, które w ciągu miesiąca przepracowują największą liczbę godzin. Oni liczyć mogą na imponujący wzrost wypłat, która z pewnością będą bardziej  satysfakcjonujące. 

Niepełnosprawni i ich opiekunowie także mogą liczyć na wsparcie

Wraz z nowym rokiem nastąpią również zmiany w kwestii wsparcia osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. Nastąpi waloryzacja świadczeń pielęgnacyjnych, które w 2020 roku wynosić mają 1830 zł netto. Jest to podwyżka o 247 zł, a zgodnie z komunikatami MRPiPS to nie koniec dobrych wiadomości. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiana piosenkarka. Miała jedynie 26 lat
2. Prawda o śmierci Anny Jantar jest inna? Tragiczne wydarzenia wyszły na jaw po latach

- Do tego dochodzą składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, także opłacane z budżetu państwa - zaznacza MRPiPS. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Zakupy w Biedronce ZA DARMO! Wystarczy zrobić jedną rzecz
  3. Ojciec przez 4 lata wykorzystywał nastoletnią córkę. Gdy trafiła do szpitala z ostrym bólem brzucha, stało się najgorsze
  4. Skandal na weselu. Z zemsty na narzeczonej upokorzył ją nagraniem z ukrytej kamery na oczach gości
  5. Niewyobrażalne, nie do opisania. Córka Gessler zamieściła najbardziej skandaliczne zdjęcie roku

Źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News