Wspaniała wiadomość dla emerytów. Już jutro na ich konta trafią pieniądze

Wspaniała wiadomość dla emerytów. Już jutro na ich konta trafią pieniądze Źródło: Unsplash Steve Johnson

Emeryci mają z całą pewnością powody do radości. Już juro nadejdzie dzień, w którym upragnione pieniądze do nich trafią. Trzynasta emerytura stanie się faktem. Czego mogą spodziewać się seniorzy?

Nie da się ukryć, że pieniądze w aktualnej sytuacji na świecie mogą odgrywać kluczową rolę. Z pewnością dodatek, który otrzymają emeryci, pomoże im w tym trudnym czasie. Długie oczekiwanie dobiega już końca. Ten dzień nadejdzie już jutro.

Dodatkowe pieniądze dla emerytów i rencistów

Seniorzy to jedna z tych grup, dla której pieniądze są niezwykle istotne. Wydatki takie jak leki i inne rzeczy niezbędne do życia to nie lada wyzwanie przy ograniczonym budżecie, jaki wiąże się z pobieraniem emerytury. Zwłaszcza w tak ciężkim czasie jaki teraz zapanował dodatkowe pieniądze mogą okazać się bardzo przydatne.

Część trzynastych emerytur już jutro znajdzie się na kontach seniorów. Warto wiedzieć, jakich kwot można się spodziewać i komu przysługuje ten dodatek do standardowego świadczenia. Takie informacje sprawią, że nikt nie będzie nieprzyjemnie zaskoczony. Czego należy się spodziewać?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Trzynastki" i ważne informacje na ich temat

Dodatkowe świadczenie dla emerytów i rencistów będzie przysługiwało wszystkim, którzy na dzień 31 marca mają do nich prawo. Oznacza to, że jeżeli w tym terminie emerytura będzie zawieszona to takiej osobie nie otrzyma "trzynastki". Pieniądze, które osoby upoważnione otrzymają ze świadczenia wynoszą 1200 zł brutto. Daje to 981 zł na rękę. Co trzeba robić, aby otrzymać świadczenie? Absolutnie nic. Pieniądze zostaną wypłacone automatycznie wszystkim uprawnionym do tego osobom. Dodatkowe wnioski nie się w tym wypadku konieczne.

Dzisiaj grzeje: 1. RMF podał nieoficjalne szczegóły nowych obostrzeń. Szykują się wielkie ograniczenia

2. Niemal wszyscy popełniają 1 błąd przy robieniu naleśników. Ważny szczegół, o którym wielu zapomina

Warty zauważenia jest też fakt, że trzynasta emerytura nie podlega zajęciom komorniczym. Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska podkreśla, że część świadczeń pojawi się na kontach emerytów już 1 kwietnia. Przyśpieszony termin wypłacania świadczenia z pewnością ucieszy wielu seniorów. Jutro otrzymają je te osoby, które tego dnia powinny otrzymać kwietniową emeryturę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uciekł ze szpitala, bo nie chciał poddać się badaniom kontrolnym. Policjanci ruszyli za nim w pościg w kombinezonach ochronnych
  2. Legenda skoków narciarskich poprowadzi kadrę rywali Polaków. To były mistrz świata
  3. Wspaniała wiadomość dla emerytów. Już jutro na ich konta trafią pieniądze
  4. Lekarze radzą, jak przygotować się na chorobę. Proponują budowę prostego urządzenia
  5. Pan młody zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie przed ślubem. Dopiero później zauważył porażający szczegół, jak mógł go przeoczyć?
  6. Szef kuchni księżnej Diany zdradził całą prawdę. Przecieramy oczy

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News