Szykują się ważne zmiany, będzie limit na płacenie gotówką. Ustalono kwotę, której nie będzie można przekroczyć

Szykują się ważne zmiany, będzie limit na płacenie gotówką. Ustalono kwotę, której nie będzie można przekroczyć Źródło: fot.

Pieniądze mają być pod jeszcze większą kontrolą państwa. Według ustaleń płynących z Ministerstwa Finansów, ma powstać nowelizacja przepisów w sprawie limitów na płacenie gotówką. Rząd domaga się ustalenia kwoty, której nie będzie można przekroczyć.

Pieniądze wydawane przez przedsiębiorców znalazły się pod lupą Ministerstwa Finansów. Resort odpowiedzialny za politykę pieniężną państwa planuje wprowadzenie limitów na transakcje zawierane gotówką. Takie rozwiązanie miałoby zaoszczędzić dużą ilość środków, ale także doprowadzić do większej kontroli nad zawieranymi płatnościami.

Pieniądze przedsiębiorców pod lupą Ministerstwa Finansów. Zmiany w płatnościach

Według doniesień płynących z rządu, resort pracuje nad zmianami w przepisach, które ograniczałyby płatności gotówkowe między przedsiębiorcami. Obecny limit nałożony na transakcje zawierane tą metodą wynosi 15 tysięcy złotych, ale miałby być mniejszy o 7 tysięcy złotych. Reszta transakcji miałaby się odbywać za pomocą gotówki tak, jak w warunkach szwedzkiej gospodarki.

Według polityków takie rozwiązanie jest oszczędnością dla budżetu państwa rzędu 20 miliardów złotych. Wszystko przez niższe koszta związane z produkcją, transportem i zabezpieczeniami papierowej gotówki. Co więcej, państwo dzięki wprowadzeniu płatności bezgotówkowych będzie chciało zapewnić sobie wgląd do każdej z transakcji zawieranej między przedsiębiorcami. W przypadku niedostosowania się do przepisów, każdy przedsiębiorca, który będzie chciał przekroczyć limit 8 tysięcy złotych, nie będzie mógł zaliczyć kwot do kosztów uzyskania przychodu, co przełoży się na o wiele większy podatek dochodowy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ


Trwają konsultacje z przedsiębiorcami

Mimo że rząd widzi same superlatywy takiego rozwiązania, to nie uśmiecha się ono przedsiębiorcom. Zdaniem ekspertów, wprowadzenie przepisów doprowadzi do zwiększenia kosztów ponoszonych z racji prowadzenia działalności, w tym kosztów księgowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatka została zgwałcona na oczach matki. Po wszystkim kobieta powiedziała do córki jedno porażające zdanie
2. Watykan trzymał to w ogromnej tajemnicy przed światem. Papież Franciszek przeszedł operację

Jak na razie wprowadzenie nowych przepisów nie jest jeszcze przesądzone, a rząd prowadzi konsultacje z Radą Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Błyskawiczne w wykonaniu ciasto z twarogiem. Każdy kawałek rozpływa się w ustach
  2. Przenigdy nie wyrzucaj fusów po kawie. Nawet nie masz pojęcia, jak bardzo są cenne
  3. W nocy spojrzał na podgląd z kamery w pokoju syna. Na chwilę zamarł z przerażenia, ale natychmiast tam pobiegł
  4. Kobieta w 9 miesiącu ciąży nie chciała przestać tańczyć. Zrobiła krok w lewo i nagle wszystkim odebrało mowę
  5. Nawet kret nie pomaga na zatkany zlew? Mamy sprawdzone rozwiązanie
  6. Nawet 2 tys. zł wydasz na mandat. Karę powiążą z twoją pensją

 

źródło: Money.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News