Tysiące Polaków będzie mogło natychmiastowo dostać nawet 570 zł. Trzeba spełnić jeden warunek

Tysiące Polaków będzie mogło natychmiastowo dostać nawet 570 zł. Trzeba spełnić jeden warunek Źródło: Pixabay pasja1000

Pieniądze mają trafić do kolejnej grupy Polaków, których może objąć nowa tarcza antykryzysowa 3.0. Portal Money.pl poinformował o pojawieniu się nowej propozycji, dzięki której niektóre osoby otrzymałyby dodatkowe wsparcie finansowe. Proponowana kwota ma mieć wysokość 570 złotych do momentu, w którym sądy zaczną na nowo rozstrzygać sprawy.

Wielu Polaków liczy na otrzymanie dodatkowych pieniędzy po zatwierdzeniu nowego projektu tarczy antykryzysowej 3.0. Wciąż toczą się rozmowy na temat tego, kogo nowa ustawa powinna objąć ochroną. Niedawno zapowiedziano udzielenie wsparcia emerytom, którzy będą musieli wcześniej zrezygnować z aktywności zawodowej. Teraz pojawiła się kolejna propozycja.

Rzecznik Praw Dziecka zwrócił uwagę na to, komu powinny przysługiwać dodatkowe pieniądze. W związku z tym, że podczas pandemii zamknięto sądy, wstrzymano rozstrzyganie spraw o alimenty. Rzecznik oświadczył, że przez to wiele rodzin pozostaje bez wsparcia finansowego i podkreślił, że mimo wyjątkowej sytuacji, w jakiej znalazł się nasz kraj, to nie może trwać dłużej. Przedstawił propozycję pobierania alimentów natychmiastowych.

Pieniądze dla dzieci potrzebujących środków do życia

Jak informuje portal Money.pl, Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak, złożył już propozycję wpierania dzieci z rodzin, w których jeden z rodziców powinien płacić alimenty. Rzecznik ze swoim projektem zwrócił się do prezydenta, premiera, ministra sprawiedliwości oraz minister rodziny, a także parlamentu. Jego zdaniem zamknięcie sądów nie może przekreślać pomocy najmłodszym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Dzieci z rodzin, w których jeden z rodziców powinien być objęty obowiązkiem alimentacyjnym, nie wolno skazywać na czekanie, aż minie pandemia i można będzie w sądach bez przeszkód przeprowadzać sprawy alimentacyjne, związane m.in. z udziałem świadków. Te dzieci potrzebują środków materialnych do życia już teraz, a nie dopiero za kilka miesięcy, a może za rok i dłużej - podał w swoim komunikacie Rzecznik Praw Dziecka.

Dzisiaj grzeje: 1. Media dotarły do kobiety, która wszystko usłyszała. Chwilę później ojciec Kapcerka zaczął krzyczeć wniebogłosy

2. Krzysztof Jackowski miał wizję o Europie. Jest porażająca, przyznaje, że sam zamarł

Rzecznik Praw Dziecka określił też, jakie pieniądze miałyby zostać przyznane w formie alimentów natychmiastowych. Postępowanie umożliwiające pobieranie środków ma trwać tylko kilka dni oraz omijać długotrwałe i skomplikowane procedury sądowe. Na jedno dziecko przypadałoby około 570 złotych, na dwoje 1040 złotych, a na troje 1360 złotych. Kwota została ustalona na podstawie średniej wysokości pozyskiwanych alimentów w ostatnich latach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramat kobiety z udarem. Przez epidemię żaden szpital nie chciał jej przyjąć, teraz nie żyje
  2. Smutne informacje dotarły do Polski. Nie żyje prawdziwa legenda. Gwiazdor zostawił żonę i dzieci
  3. Wszyscy wstrzymali oddech. Policja wydała w Polsacie oświadczenie w związku z poszukiwaniami Kacperka
  4. Mateusz Morawiecki wydał właśnie decyzję. Nikt nie spodziewał się zmiany tak szybko
  5. Nikt nie mógł przewidzieć, tuż przed majówką całą Polskę obiegła niebywała wiadomość. Dotyczy każdego kierowcy
  6. Placki z kiszonej kapusty i sosem z czosnku to 1 z najzdrowszych potraw świata. Nadzwyczajne połączenie, podajemy przepis

źródło: Money.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News