Urząd Skarbowy może zablokować twoje konto. Wystarczy tylko jedna rzecz, żeby stracić dostęp do pieniędzy

Urząd Skarbowy może zablokować twoje konto. Wystarczy tylko jedna rzecz, żeby stracić dostęp do pieniędzy Źródło: pixabay.com gosiak1980

Można łatwo stracić pieniądze, Urząd Skarbowy potrzebuje tylko jednego powodu, aby zablokować na dłuższy czas twoje konto. To efekt zmiany przepisów, niektórzy już na tym ucierpieli.

Urząd Skarbowy może z łatwością zająć nasze pieniądze, Przez zmianę przepisów otrzymał większe uprawnienia. Choć eksperci ostrzegali, że nowe prawo będzie bronią w ręku fiskusa, zmiany i tak zostały wprowadzone.

Urząd Skarbowy potrzebuje tylko jednego powodu, żeby zablokować twoje pieniądze

Od 2018 roku za pośrednictwem Systemu Teleinformatycznego Izby Rozliczeniowej (STIR) Urząd Skarbowy może zablokować twoje konto, jeśli znajdzie do tego podstawę. Program miał służyć zapobieganiu wyłudzaniu pieniędzy ze skarbówki za pośrednictwem banku. Choć idea zapobiegania przestępstwom finansowym była słuszna, to stracić mogą na tym nawet uczciwi. 

Urząd Skarbowy może to zrobić pod argumentem braku zaplecza finansowego. Wystarczy więc mieć gorszą kondycję majątkową i fiskus może zablokować rachunek bankowy z obawy o niewykonanie zobowiązań podatkowych .

Rzeczpospolita przytoczyła przykład firmy, która ucierpiała przez nowe przepisy. We wrześniu 2018, szef Krajowej Administracji Skarbowej zablokował konto spółki obracającej samochodami na 72 godziny. 

Spółka odwołała się do sądu, szokujący wyrok

- W wyniku analizy ryzyka ustalono bowiem, że firma nie posiada zaplecza organizacyjno-gospodarczego i stanowi ogniwo w łańcuchu operacji gospodarczych, polegających na kupnie-sprzedaży aut pomiędzy spółkami, zidentyfikowanymi jako uczestnicy karuzeli podatkowej - napisano w Rzeczpospolitej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co więcej, blokada została później przedłużone aż do 11 grudnia 2018. Obawiano się, że firma nie zapłaci podatku VAT, który miał przekroczyć wartość 10 tysięcy euro. Firma była od niemal 10 lat prowadzona aktywnie i jak zarzekali się właściciele, posiadali zaplecze organizacyjne.

Dzisiaj grzeje: 1. RMF podał nieoficjalne szczegóły nowych obostrzeń. Szykują się wielkie ograniczenia

2. Biedronka i Lidl wprowadzają kolejne zmiany. Nie wszystkim klientom się spodobają, ale są konieczne

Sprawa trafiła do sądu, gdzie spółka uznała decyzję Urzędu Skarbowego za niewłaściwą. Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że uzasadniona obawa przed spłatą należności jest wystarczającym powodem do blokady.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mycie rąk nie wystarczy. Wirusolog wyjaśnia, jak prawidłowo dezynfekować ubrania
  2. Nie żyje znany bramkarz. Zmarł niespodziewanie, miał tylko 43 lata
  3. Małgorzata Rozenek pokazała zdjęcie z łóżka. Ma problem, każda matka będzie jej współczuć
  4. Jurek Owsiak ujawnił kulisy współpracy z ministerstwem. Polacy się wściekną
  5. Już się zaczęło, żółte alarmy na terenie całej Polski. Zagrożenie zdrowia i życia
  6. Dowiesz się kto mimo zakazów zorganizował domówkę na 25 osób i zagotujesz się z wściekłości

Źródło: Biznesinfo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News