Dostałeś takiego SMS-a? Uważaj, to może być oszustwo, twoje pieniądze są w niebezpieczeństwie

Dostałeś takiego SMS-a? Uważaj, to może być oszustwo, twoje pieniądze są w niebezpieczeństwie Źródło: Pixabay/Alexas_Fotos

Można stracić ogromne pieniądze, jeśli wykona się polecenia podane w fałszywej wiadomości SMS. Oszuści znaleźli kolejny sposób na wyłudzenie płatności. Koniecznie sprawdźcie, jakie treści wysyłają złodzieje, którzy chcą Was okraść w szybki sposób.

Ciężko zarobione pieniądze można stracić poprzez kliknięcie w fałszywy link, podany w wiadomości SMS. Trzeba bardzo uważać i dokładnie przeczytać przesłaną informację, ponieważ wszystko wygląda bardzo wiarygodnie. Uważajcie i nie dajcie się nabrać, gdyż każdego dnia setki nieuczciwych osób wysyłają SMS-y w celu wyłudzenia dużych kwot. 

Fałszywy link, przez który stracisz pieniądze 

Oszuści znaleźli kolejny sposób na wyłudzenie pieniędzy z kont uczciwych osób. Na numery przypadkowych osób wysyłane są fałszywe SMS, w których złodzieje domagają się wpłaty. Jeśli zastosujesz się do ich poleceń, stracisz pieniądze. CERT Orange Polska w obawie o swoich klientów poinformowało o nieuczciwym procederze na swoim Twitterze. 

- Znowu SMS-y o rzekomej „blokadzie telefonu”. Link prowadzi do fałszywej bramki płatności, Cyber Tarcza blokuje, ale nie każdy ma telefon w Orange, więc warto retweetować i ostrzegać - napisało na Twitterze Orange Polska. 

Phishing popularną metodą na wyłudzenie pieniędzy 

Od pewnego czasu phishing stał się jedną z najpopularniejszych metod na wyłudzenie pieniędzy. Autorzy fałszywych treści podszywają się pod organizacje, instytucje bądź konkretną osobę w celu uzyskania od przypadkowej osoby poufnych informacji. Jeśli ktoś kliknie w podany przez oszusta link, może w ten sposób udostępnić wiadomości o swojej karcie kredytowej, danych osobowych czy też loginach i hasłach do kont bankowych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kliknięcie w link podany w SMS-ie może pozwolić przestępcy na zainfekowanie urządzenia mobilnego wirusem, przez co oszust będzie mógł swobodnie poruszać się po twoich kontach osobistych. Najczęstszym motywem stosowania Phishingu jest jednak chęć zdobycia pieniędzy w nielegalny sposób. 

Dzisiaj grzeje: 1. Staruszka zapukała do sąsiada i prosiła o obierki z ziemniaków. Gdy poznał jej powód prawie zemdlał

2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Jeżeli na Twój telefon przyjdzie wiadomość SMS o rzekomej zaległości w płatnościach, nie popadaj w panikę, tylko dokładnie przeczytaj informację i pod żadnym pozorem nie klikaj w podany link. W takiej sytuacji najlepiej skontaktować się ze swoim operatorem bądź instytucją pod którą podszywają się oszuści. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pazerny nastolatek wystawił matce rachunek za obowiązki domowe. Tak go załatwiła, że odebrało mu mowę
  2. "Córka" Strasburgera komentuje narodziny jego dziecka. Wyjawia prawdę o jego ojcostwie
  3. Błaga już tylko o modlitwę i pilną pomoc. Rodzinny koszmar gwiazdy "M jak miłość", trwa dramatyczna walka o życie
  4. Klasa sama w sobie. Tak Beata Tyszkiewicz zareagowała na słowa szowinisty Żuławskiego o jej biuście
  5. Opłaty za wywóz śmieci zedrą z ciebie ostatnie grosze. Jest jeden sposób na płacenie mniej

źródło: Wprost

Następny artykuł