Czy wiesz, że Twoje okna mają 2 tryby? Zmieniając je 2 razy w roku, zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy

Czy wiesz, że Twoje okna mają 2 tryby? Zmieniając je 2 razy w roku, zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy Źródło: Screen/Youtube/Péter Juhász

Pieniądze można oszczędzać nawet dzięki świadomemu użytkowaniu okien. Okazuje się, że mają dwa tryby, które wystarczy zmieniać dwa razy do roku. Dzięki temu zabiegowi w portfelu zostanie pokaźna suma.

Pieniądze można zaoszczędzić dzięki regulacji okien. Nie każdy wie, że mają one dwa tryby, które zwiększają ich żywotność, a także poprawiają komfort użytkowania. Dzięki temu wasze okna będą służyły przez długie lata, a także zmniejszą koszty ogrzewania. Różnica szybko da się zauważyć w portfelu. 

Pieniądze zaoszczędzone na regulacji okien 

Wiele osób szuka dodatkowych rozwiązań, dzięki którym można zaoszczędzić pieniądze. Okazuje się, że świetnym rozwiązaniem w tej sprawie jest regulacja okien. Wraz ze zmianami temperatury na zewnątrz kurczą się one i rozkurczają, co niekorzystnie wpływa na ich szczelność. Można temu zapobiec i wyregulować docisk skrzydła, a tym samym trochę zaoszczędzić. 

Oszczędności na zimę 

Gdy zimą panuje chłód i mróz, mimo wszystko okna przepuszczają zimne powietrze. Gdy jednak zwiększymy ich docisk, wówczas mieszkanie będzie dodatkowo uszczelnione - ciepło nie będzie uciekać na zewnątrz, a zimno dostawać do środka. Wystarczy kilka minut, aby cieszyć się z zaoszczędzonych pieniędzy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aby zwiększyć docisk okna, potrzebny będzie jedynie klucz typu imbus 4 mm, który dostępny jest w supermarketach budowlanych za kilka złotych. Następnie trzeba odszukać śrubę regulacyjną w dolnej części ramy okna i przekręcić w prawą lub w lewą stronę, w zależności od tego, czy zależy nam na zmniejszeniu czy zwiększeniu docisku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Opiekunka Violetty Villas robiła jej straszne rzeczy. Trafi za to do więzienia
2. Fani zdruzgotani. Monika Zamachowska właśnie została wyrzucona z "Pytania na śniadanie" w TVP

Warto pamiętać również o naoliwieniu okien raz w roku, aby mogły pracować delikatnie. Wymiana uszczelek również poprawi ich stan, dlatego co jakiś czas można kupić je w markecie budowlanym i wstawić nowe. Poniższy filmik dokładnie pokazuje, w jaki sposób poprawnie regulować okna, w zależności od pory roku. W ten prosty i szybki sposób można zaoszczędzić na ogrzewaniu i zachować więcej pieniędzy w portfelu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. WIEMY, co w końcu z 13. i 14. emeryturą. Rzecznik rządu zdradza szczegóły projektu
  2. DRAMAT gwiazdy TVP. Mąż aktorki w ciężkim stanie 
  3. Bardzo smutna wiadomość. 2-letnia córka gwiazdora, którego hity znają tysiące osób, zmarła na jego oczach
  4. Apel rodziny zmarłej w tragicznych okolicznościach mamy i jej trzech małych córek. Polsat przekazał smutne informacje
  5. Nagle wstał i na żywo zaczął pokazywać wszystkie tajemnice własnego domu. Twierdzi, że kontaktuje się ze zmarłymi

Następny artykuł