Pieniądze zebrane na udzieleniu sakramentów
pixabay.com norbert47
Weronika Wasiak - 29 Września 2020

Czy jesteście za, aby księża rozliczali się z pieniędzy zarobionych na udzielaniu sakramentów?

Pieniądze w kościele z roku na rok budzą coraz większe kontrowersje. Opinia publiczna dyskutuje przede wszystkim o zarobkach księży i często zatrważających sumach, jakich życzą sobie za udzielenie sakramentu.

Czy pieniądze zarobione na sakramentach powinny być rozliczane w danej parafii? Nie da się ukryć, że ten temat coraz częściej przewija się w rozmowach wiernych, a zdania wydają się dość podzielone.

Niezbędna jest pilna pomoc. Michał Wiśniewski przekazał tragiczną wiadomość, błaga o pomocNiezbędna jest pilna pomoc. Michał Wiśniewski przekazał tragiczną wiadomość, błaga o pomocCzytaj dalej

Czy popieracie, by księża byli rozliczani za pieniądze zarobione na udzieleniu sakramentu?

Ślub, chrzest, bierzmowanie czy namaszczenie chorych to uroczystości, za które, przynajmniej w teorii, płaci się "co łaska". Oznacza to, że wierny wręcza kapłanowi za udzielenie sakramentu taką kwotę, jaką uważa za odpowiednią lub na jaką może sobie pozwolić. Rzadkością jednak nie jest, że duchowny stara się wyraźnie zasugerować, jakiej sumy by oczekiwał.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta zapomniała o jednej rzeczyZdezynfekowała ręce, zapomniała o jednej rzeczy. Chwilę później rozległa się eksplozjaCzytaj dalej

Gdyby tego było mało, w niektórych parafiach pojawiają się nawet szczegółowe cenniki, w których znajdują się niewiarygodne ceny. Opinii publicznej nie do końca się to podoba, zatem i dyskusji w tym temacie pojawia się coraz więcej.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd właśnie ogłosił nowy zakaz. Od 30 września duże utrudnienia dla wielu Polaków

2. Uczestnik „Rolnik szuka żony” przekroczył wszelkie granice. Jest odpowiedź TVP, widzowie wściekli

3. Nagle przywrócono obowiązkową kwarantannę dla Polaków. Nikt nie spodziewał się przykrych wiadomości

Wielu uważa, że księża nie powinni pobierać żadnej opłaty za udzielenie ślubu, chrztu czy namaszczenia. Inni natomiast są zdania, że ci powinni rozliczać się z zarobionych na sakramentach pieniędzy. A jakie jest wasze zdanie? Popieracie ten pomysł czy jesteście przeciw?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Papier toaletowy, makaron i ryż znowu znikają z półek. W Polsce również padają niepokojące rekordy zakażeń, co dalej?
  2. TVP zaprosiło Marcina Najmana. Celebryta dał "wykład" na temat LGBT (WIDEO)
  3. Informacje o nagłej śmierci spadły jak grom z jasnego nieba. Miał dopiero 45 lat
  4. Potężne ognisko koronawirusa w Polsce. Porażające informacje
  5. Nie żyje 3-miesięczne niemowlę. Matka dziecka i jej partner aresztowani, porażające szczegóły
  6. Jedząc ryż możesz sobie poważnie zaszkodzić. Wszystko przez błędy w gotowaniu, które popełnia 90% Polaków

Miss przeszła koszmarW wieku 5 lat została miss piękności, następnie przeszła koszmar, musiała się poświęcić. Wiemy, jak wygląda dziśCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News