Jeśli je masz, możesz zarobić ponad 8 tysięcy złotych. Chodzi o pozornie zwykłe 10 groszy

Jeśli je masz, możesz zarobić ponad 8 tysięcy złotych. Chodzi o pozornie zwykłe 10 groszy Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK East News

Pieniądze i ich posiadanie to jedno z najstarszych pragnień ludzkich. Okazuje się, że wielu z nas może mieć w domu małą fortunę, ale nie jest tego świadomym, więc lepiej szybko zajrzyj do swojego portfela i sprawdź, czy nie masz w nim 10 groszy, których pożąda większość numizmatyków. Kwota, którą możesz za nie otrzymać naprawdę imponuje.

Pieniądze, których używali nasi rodzice nieco różniły się od tych, którymi płacimy teraz my. Mimo tego nawet młodsi obywatele znają wygląd starych banknotów o niebotycznych nominałach nadrukowanych obok wizerunków znanych Polaków. Zarobić pozwoli Ci jednak mała, niepozorna moneta.

Dodatkowe pieniądze za skromne 10 groszy

Mało kto uwierzy, że tak duże pieniądze można dostać za niepozorne, zwykłe 10 groszy. Pamiętać jednak należy, że kolekcjonerzy potrafią naprawdę dużo zapłacić za coś co ich naprawdę interesuje. Dlaczego tak popularna moneta, jest warta ponad 8 tysięcy złotych? Wynika to z tego, że nie zwracamy szczególnej uwagi na rzeczy, które występują masowo i są bardzo popularne. Większość nas nie przejmuje się jeśli zgubi grosze, pewnie spora część nawet nie schyli się po nie, widząc je leżące na chodniku i właśnie za sprawą tego stały się one prawdziwymi białymi krukami w oczach numizmatyków. 

DALSZA CZĘŚC TEKSTU POD GALERIĄ:

Zajrzyj do portfela, możliwe, że możesz zarobić dodatkowe pieniądze

Pieniądze, o których mowa to monety z PRLu. To właśnie o nie obecnie najbardziej zabiegają osoby zajmujące się zbieraniem nietypowych monet. Numizmatycy chętnie zapłacą za to pozornie zwykłe 10 groszy ponad 8 tysięcy złotych. Nie każdy jednak może zgłosić się na aukcję numizmatyczną, tylko właściciele, którzy posiadają 10 groszówkę z 1973 roku mogą uznać się za wyjątkowych szczęśliwców i szykować się na dodatkowe pieniądze na ich koncie. Jest jednak jeszcze jeden warunek, który musi spełniać ta moneta, aby stać się tak cenną w oczach kolekcjonerów.

Dzisiaj grzeje: 1. Podjęto natychmiastową decyzję o zamknięciu. Zagrożenie dla Polaków jest zbyt duże

2. Tysiące fanów czekało na wieści. Rodzina przekazała właśnie pilną wiadomość o Jerzym Stuhrze

3. Sensacyjne doniesienia obiegły media. Łukasz Szumowski rozważa rezygnację ze stanowiska, jest nawet przewidywana data dymisji

Moneta stała się legendą

10 groszy z 1973 roku może zapewnić ci przypływ gotówki, a jak wiadomo każdego ucieszą dodatkowe pieniądze. Nie chodzi jednak o zwykłą monetę z tego roku, kolekcjonerzy pragną tych wybitych w słowackiej Kremnicy, która nieprzerwanie wybija pieniądze od 1329 r. Moneta wyprodukowana tam nie ma znaku menniczego, a ich ilość jest tajemnicą, ponieważ wszelka dokumentacja zaginęła. Ich wyjątkowa wartość bierze się stąd, że oprócz tego, że istniejąm nie wiadomo o nich nic więcej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego sportowca. Miała raka mózgu i kręgosłupa
  2. Wielkie starcie kiboli na autostradzie A4. Policja wszczęła śledztwo, są pierwsze efekty
  3. Syn Stuhra przerwał milczenie pilną wiadomością. Wszyscy trzymają kciuki
  4. Uwielbiana sieć zamyka sklepy. Ostatnia szansa, by zrobić w nich zakupy
  5. Dopiero teraz media podały informację, nie żyje polityk. Polacy w żałobie
  6. Owczarek niemiecki zapozował z nią do zdjęcia. Skończyło się tragedią, nastolatka będzie żałować do końca życia
  7. Na wakacyjnym bonie 500 plus można nieźle zarobić? Trzeba jednak poczekać 3 tygodnie
  8. Zborowska już mieszka w domu z basenem. Butelkowa kuchnia hipnotyzuje, ale taras budzi największy zachwyt
  9. Ojciec Małgorzaty Rozenek nie mógł dłużej milczeć. Publicznie skrytykował córkę

Źródło: Inwestycje Alternatywne

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News