Przez epidemię pracujesz zdalnie? Będziesz mógł dostać dodatkowe pieniądze

Przez epidemię pracujesz zdalnie? Będziesz mógł dostać dodatkowe pieniądze Źródło: Artgrid The Stock Studio

Osoby pracujące zdalnie w czasie pandemii prawdopodobnie będą mogły ubiegać się o dodatkowe pieniądze. Rząd planuje wprowadzenie nowej ustawy, dzięki której pracujący w domach Polacy będą mogli otrzymać rekompensatę poniesionych kosztów. Zmiana ma być częścią tarczy antykryzysowej, która będzie chroniła pracowników.

Rząd planuje przyznać dodatkowe pieniądze osobom pracującym zdalnie. W związku z pandemią, niektórzy muszą pracować z domu. Jednak nie każda firma przygotowała się na taką sytuację, dlatego część pracowników musi korzystać z prywatnego sprzętu. Nowa ustawa ma umożliwić rekompensatę przynajmniej części poniesionych kosztów.

Tarcza antykryzysowa może zapewnić pieniądze kolejnej grupie Polaków. Wiele osób przeniosło biura do swoich domów, gdzie pracują podczas trwającej pandemii koronawirusa. Chociaż część osób posiada wyposażenie służbowe, niektórzy nie byli przygotowani na taką sytuację i korzystają z prywatnego sprzętu. Nowa ustawa ma zapewnić im rekompensatę.

Pieniądze dla osób, które pracują zdalnie

Jak informuje portal Gazeta.pl, na dodatkowe pieniądze będzie mógł liczyć każdy, komu pracodawca nie udostępnił służbowego sprzętu. W przypadku pracy zdalnej najczęściej mówimy o wyposażeniu takim jak komputer. Pracownik korzystający z prywatnego sprzętu będzie miał możliwość ubiegać się o 100 złotych miesięcznie, jednak dopiero po wypełnieniu odpowiedniego wniosku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jednak by otrzymać pieniądze, trzeba będzie wypełnić formalności. Prawdopodobnie pracownik będzie musiał nie tylko złożyć wniosek, ale również udokumentować koszty. Za przyznaniem świadczenia mają przemawiać nie tylko zużycie prywatnego sprzętu, ale także wzrost opłat za internet i energię elektroniczną. Z nowej ustawy zadowoleni mogą być pracownicy, którzy musieli na czas pandemii zakupić nowe narzędzia oraz mobilny internet.

Dzisiaj grzeje: 1. Jeżeli dostałeś podobnego SMS-a, natychmiast go usuń. Pilne ostrzeżenie dla wielu Polaków

2. Nie żyje uczestniczka ”Master Chefa”. Poza domem znaleziono ciało jej męża

Biorąc pod uwagę, że praca zdalna stała się obecnie codziennością, wielu pracowników może liczyć na dodatkowe pieniądze. Wraz z początkiem pandemii wielu otrzymało maile oraz telefony od swoich pracodawców z poleceniem, aby zostali w domu. Nowa ustawa dotycząca tarczy antykryzysowej ma objąć ochroną także ich.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wystarczy kilka liści zalać ciepłą wodą. Wspaniałe właściwości ziela, które każdy z nas ma w swoim domu
  2. Smutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje wielka gwiazda. Umierała w cierpieniu, fani w żałobie
  3. Bardzo przykre wyznanie Maryli Rodowicz. "Bez nich umrę"
  4. Słynny immunolog ostrzega świat. Jest prawie pewien, że wirus szybko wróci, ale nie to jest najgorsze
  5. Roksana Węgiel chce ujawnić całą prawdę. Nikt się tego nie spodziewał po 15-latce
  6. Zdumiewająca omyłka Biedronki. Polacy w pośpiechu ruszyli do sklepów, żeby nie przegapić okazji w środku nocy 

źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News