Dwa wielkie banki ostrzegają klientów. Ich pieniądze są zagrożone

Dwa wielkie banki ostrzegają klientów. Ich pieniądze są zagrożone Źródło: pixabay.com BeatriceBB

Pieniądze Polaków są zagrożone. Środki, które klienci posiadają na kontach dwóch dużych banków, mogą zniknąć w mgnieniu oka. Instytucje finansowe apelują o ostrożność.

Pieniądze, które mamy na kontach, mogą nagle zniknąć. Przedstawiciele dwóch dużych banków postanowili ostrzec klientów. Przedstawiamy, na co dokładnie zwrócić uwagę.

Pieniądze klientów Alior Banku są zagrożone

Alior Bank postanowił poinformować swoich klientów o działaniach oszustów. Okazuje się, że już od dłuższego czasu klienci tej instytucji otrzymują niepokojące SMS-y. Najczęściej jest to informacja o dopłacie niewielkiej kwoty - zazwyczaj kilkadziesiąt groszy lub kilka złotych, by nie wzbudzać większych podejrzeń. Klienci mogą dowiedzieć się, że muszą dopłacić do faktury, rachunku, kuriera czy innego zakupu. Po kliknięciu w link znajdujący się w wiadomości i wykonaniu fałszywej dopłaty, oszuści mają idealny wgląd w nasze dane logowania. Konto bankowe może zostać w mig wyczyszczone do zera.

- Takie działania mają na celu przejęcie konta (loginu oraz hasła) do bankowości, a następnie środków - jeśli użytkownik wpisze jednorazowy kod z SMS na fałszywej stronie lub potwierdzi transakcję za pomocą aplikacji mobilnej - wyjaśnia Alior Bank.

Nie tylko Alior Bank - także BNP Paribas zmaga się z plagą oszustów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z kolei BNP Paribas walczy z oszustami, którzy zamiast SMS-ów wysyłają klientom e-maile. W wiadomości znajduje się fałszywy link, który przekierowuje do szkodliwej zawartości znajdujące się w serwisie Google Drive.

- Nadawcy fałszywych wiadomości informują odbiorców o przekroczonym terminie na opłacenie faktury, a przykładowa treść tematu wiadomości to: "fv ot Bank BGZ BNP Paribas S.A. Oddzial II" - opisuje BNP Paribas.

Dzisiaj grzeje: 1. Widzisz, gdzie skrył się kotek? Nie każdy potrafi go znaleźć w 10 sekund

2. Panna młoda zmarła pod kościołem. Zrozpaczony przyszły mąż chciał ją ratować, było za późno

BNP Paribas uczula, żeby każdą podejrzaną wiadomość, nie tylko o tej treści, zgłaszać na infolinię i tam dowiadywać się, czy rzeczywiście mamy jakieś niedopłaty. W żadnym wypadku nie klikajmy w linki i załączniki - w panice, że będziemy obarczeni odsetkami czy innymi konsekwencjami. Możemy słono za to zapłacić.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nieprzyjemny zapach z ust może towarzyszyć niektórym chorobom. Lepiej go nie lekceważyć
  2. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  3. Prowadzący "Pytanie na śniadanie" nagle trafił do szpitala. W sieci pojawiło się przejmujące zdjęcie
  4. Zauważyłeś na ulicy psa z żółtą wstążką? Pod żadnym pozorem nie podchodź do niego, ważny powód
  5. Agata Duda pogrążona w smutku. Śmierć przyszła nagle, opublikowano nekrolog
  6. Magda Gessler nie wytrzymała. W rozpaczy po śmierci Królikowskiego apeluje do Polaków o 1 rzecz

Źródło: Gazeta Pomorska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News