Naprawdę warto się pośpieszyć. Można dostać nawet 1000 zł od państwa

Naprawdę warto się pośpieszyć. Można dostać nawet 1000 zł od państwa Źródło: .

Pieniądze trafią do obywateli, którzy spełnią określone warunki. Warto się pośpieszyć, by skorzystać z dotacji od rządu. Można dostać nawet 1000 złotych.

Pieniądze mają zasilić kieszenie obywateli, którzy spełnią określone warunki. Polski rząd obiecał wypłacić każdemu niemal 1000 złotych. Warto się pośpieszyć z dokumentacją, bo termin składania wniosków niedługo minie, a kolejna szansa na ogromny dodatek będzie dopiero za rok.

Pieniądze obiecał polski rząd, do rąk obywateli ma trafić pokaźny dodatek

Emerytura to jedno z najpopularniejszych świadczeń w Polsce: co roku prawo do pobierania pieniędzy zyskuje około 250 tysięcy obywateli. Wysokość pobieranej kwoty zależy od przepracowanych lat i wieku przejścia w spoczynek zawodowy. Obywatele, którzy osiągnęli wiek emerytalny, ale wciąż pracują, powinni rozważyć złożenie wniosku o przejście na emeryturę. To dobry moment, bo jeśli zrobią to szybko, załapią się na tzw. "trzynastkę".

Polski rząd obiecał emerytom coroczną wypłatę jednorazowego dodatku do pobieranego świadczenia w wysokości niemal 1000 złotych. Dotyczy to tych obywateli, którzy już uzyskali prawo do pobierania emerytury. To dobry moment, by zdecydować się na zrezygnowanie z pracy. Jeśli złożymy dokumenty do 31 marca 2020 roku, załapiemy się jeszcze na tegoroczne "rozdanie" dodatków. 

- Osoby, które jeszcze nie mają przyznanej emerytury, a chcą na nią przejść, mają więc niewiele czasu – powiedział dziennikarzom "Faktu" Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego. 

Pieniądze mają być wypłacone wszystkim obywatelom, którzy posiadają prawo do pobierania świadczenia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do marca należy złożyć wniosek o wypłacanie emerytury oraz rozwiązać umowę z pracodawcą. Każdy obywatel, który spełni te warunki, ma dostać jednorazową dopłatę do świadczenia w wysokości 981 złotych.

Dzisiaj grzeje: 1. Robiła zdjęcie, gdy doszło do tragedii. Turystka straciła życie, wszystko się nagrało
2. Tragiczny wypadek. Nie żyje polska polityk

Obywatele, którzy prawo do emerytury zyskują dopiero po marcu 2020, nie dostaną tegorocznej "trzynastki", ale mogą podnieść kwotę swojego świadczenia na inne sposoby. Warto zapoznać się z warunkami wyliczania kwoty emerytury przed podjęciem decyzji o złożeniu wniosku. Okazuje się, że nie bez znaczenia jest np. miesiąc, który wybierzemy na złożenie dokumentów, czy dzień, w którym rozwiążemy umowę z pracodawcą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polka wróciła z Wuhan. Wyjawiła długo ukrywaną prawdę, nagle zaczęła mówić o chińskiej żywności
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Na stacji benzynowej podszedł do niego pies. Kiedy przeczytał napis na jego obroży, zaniemówił
  4. Jackowski miał wizję o koronawirusie. Łzy pojawiły się w jego oczach, wydarzy się coś jeszcze gorszego
  5. Serialowy Boczek wypowiedział do Grabowskiego prorocze słowa. Wtedy jeszcze nie wiedzieli, że wszystko się spełni

źródło: Fakt 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News