Pilny alarm policji: zawijajcie kluczyki w aluminiową folię. Możecie stracić ogromne pieniądze

Pilny alarm policji: zawijajcie kluczyki w aluminiową folię. Możecie stracić ogromne pieniądze Źródło: .

Pieniądze bardzo łatwo stracić. Przekonał się o tym każdy, który kiedyś został okradziony. Z biegiem lat złodzieje wpadają na coraz to nowe sposoby dobierania się do czyjegoś konta bankowego. Warto również zwrócić uwagę na nowe technologie, które stają się coraz bardziej powszechne. Nie wszyscy są świadomi, że i one są w stanie zagrozić naszemu bezpieczeństwu.

Pieniądze tak łatwo stracić, że policjanci nie nadążają z ostrzeżeniami. Co i rusz pojawia się jakiś nowy sposób na oszukanie, naciągnięcie lub po prostu obrabowanie. Ostatnio przestępcy robią się coraz sprytniejsi i inwestują w nowe technologie - a przynajmniej w dokładne ich poznanie i wykorzystanie słabych stron.

W tym przypadku chodzi o kluczyki do samochodów. Niegdyś siermiężne i proste w obsłudze, teraz mają wiele dodatkowych funkcji. Uchylą okna lub bagażnik, a nawet pozwolą otworzyć drzwi bez przekręcania ich w zamku. To właśnie ta ostatnia funkcja może okazać się bardzo niebezpieczna.

Złodzieje jak zwykle łasi są na pieniądze i samochody

Ostatnio radykalnie wzrosła liczba złodziei, którzy przy kradzieży samochodów posługują się sygnałami używanymi przez kluczyki. Każdy taki elektroniczny kluczyk posiada bowiem unikatowy "kod", który służy do otwarcia samochodu bez użycia zamka. Jeżeli posiada się odpowiedni sprzęt, można ten kod przechwycić i potem wykorzystać. W samochodzie znajduje się bowiem chip komputerowy, który zawsze zareaguje na odpowiednią kombinację i otworzy drzwi. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przy obecnym rozwoju technologii złamanie zabezpieczeń chipa komputerowego znajdującego się w kluczykach do samochodu zajmuje złodziejowi średnio godzinę. To nie jest dużo - wystarczy, że będzie wiedział gdzie i kiedy będzie przebywał właściciel samochodu lub gdzie trzyma kluczyki. 

Folia aluminiowa może uchronić auto przed kradzieżą

Na całe szczęście istnieje prosty sposób uchronienia auta przed tego typu kradzieżą. Wystarczy przechowywać kluczyki do samochodu w folii aluminiowej. Ma ona bowiem pewne niezwykłe właściwości - blokuje sygnały radiowe. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale z pewnością najszybsze i najtańsze. 

Dzisiaj grzeje: 1.Staruszka zapukała do sąsiada i prosiła o obierki z ziemniaków. Gdy poznał jej powód prawie zemdlał
2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Inną opcją jest zakupienie klatki Faradaya ze złotą tarczą, która służy do blokowania pól i sygnałów elektromagnetycznych. Jednak to jest już spora inwestycja - folia jest zdecydowanie tańszym odpowiednikiem. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lelum.pl: Portal dla nowoczesnych kobiet. Kto jest redaktorem naczelnym?
  2. Grupa mediowa IBERION. Stawiamy na rozwój, ambicję, innowacyjność
  3. Pikio: Kim jest właściciel, redaktor naczelny? Wszystko o Pikio.pl
  4. Biznes Info - portal o finansach małych i dużych
  5. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?

źródło: webniusy

Następny artykuł