Z 500 zł wzrośnie aż 10-krotnie, do 5 000 zł. Minister poinformował o zwiększeniu stawek kar

Z 500 zł wzrośnie aż 10-krotnie, do 5 000 zł. Minister poinformował o zwiększeniu stawek kar Źródło: pixabay.com gosiak1980

Nawet 10-krotnie większe pieniądze za niektóre przewinienia. Nie ma w tej sprawie już żadnych wątpliwości, bowiem minister oficjalnie poinformował o zwiększeniu stawek. Lepiej uważać, bo można słono zapłacić.

Jak stracić ogromne pieniądze w kilka minut? Wystarczy zostać przyłapanym przez służby na jednym przewinieniu, a zamiast kary 500 złotych przyznana zostanie kara w wysokości 5000 złotych. Każdy, kto nie chce zostać pociągniętym do niemałej odpowiedzialności, powinien zapoznać się z tymi informacjami, a przede wszystkim, stosować się do wytycznych. 

Minister o zwiększeniu kar. Za przewinienie zapłacimy nawet 10-krotnie większe pieniądze

We wtorek 28 lipca, jak podaje Dziennik.pl, minister środowiska Michał Woś oficjalnie zapowiedział zaostrzenie kar za śmiecenie w lesie. Lato trwa w pełni, zatem i problem narasta, a Lasy Państwowe płacą rocznie 20 milionów złotych za uprzątnięcie nielegalnie porzuconych śmieci na terenie lasów. Dotychczas kara, jaką można było otrzymać za zaśmiecanie, wynosiła 500 złotych. Z zapowiedzi ministra wynika jednak, że wzrośnie ona aż 10-krotnie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Wszyscy chcemy mieć czyste lasy, a nie porozrzucane śmieci, butelki i - co gorsza - większe gabaryty, np. opony - minister na briefingu minister środowiska Michał Woś, podkreślając, że "dla skutecznej walki o czyste lasy potrzebne są zmiany" - W pierwszej kolejności zwiększenie skuteczności wykrywania. Chcemy 5-krotnego zwiększenia ilości fotopułapek - dodał. 

Jeszcze w tym roku liczba pułapek wzrośnie z 2 do 5 tysięcy, co wiąże się z kosztem 1 miliona. W kolejnym roku pojawi się ich kolejne 5 tysięcy. Co więcej, z przytaczanych przez Dziennik.pl informacji wynika, że wyższa kara to nie jedyne, z czym będą musieli pogodzić się przyłapani na gorącym uczynku. Sąd będzie mógł nałożyć karę sprzątania lasu. Na Twitterze Michał Woś opublikował jasny komunikat w tej sprawie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nagłe, pilne ostrzeżenie służb dla wszystkich Polaków. Sytuacja jest poważna

2. Nie żyje wielokrotnie nagradzana dziennikarka TVP. Polskę obiegła tragiczna wiadomość

3. W jednym momencie ich życie legło w gruzach. Teraz ostrzegają innych rodziców

- Wypowiadamy z @LPanstwowe wojnę leśnym śmieciarzom. Śmiecisz-płacisz: 10x wyższa grzywna z 500 na 5000 zł. Śmiecisz-sprzątasz: nie tylko po sobie, ale też po innych(sprzątanie lasu przez miesiąc). Najskuteczniejszych przy wykrywalności fotopułapek będzie 5x więcej: 10 tys. - pisał na Twitterze minister środowiska Michał Woś.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy Polacy dziś się dowiedzą. Chodzi o poważne zagrożenie
  2. Największy sportowiec wszech czasów wrócił do gry. 57-letni Michael Jordan popisał się niesamowitym zgraniem (WIDEO)
  3. Anna Mucha wyszła w staniku na ulice Warszawy. Zdjęcie w sieci, widok odbiera mowę
  4. TVP przekazało przykre informacje. Nie żyje prawdziwa legenda
  5. Bolał ją brzuch, lekarze myśleli, że ma zwykłe torbiele. Podczas operacji wyjęli z niej wstrząsającą rzecz, byli przerażeni
  6. Nastolatka nie wie, jak zaszła w ciążę. Nie współżyła z chłopakiem, mówi o niepokalanym poczęciu
  7. Zawieszenie czternastki na 3 lata, 30% pensji mniej i zmiana zasad zarabiania. Jest groźba strajku generalnego
  8. Najlepszy sposób na pozbycie się kleszczy z ogrodu. Wystarczy jedna roślina
  9. Polsat przekazał wiadomość z ostatniej chwili. Polacy, uwaga

Źródło: Dziennik 

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News